13 yıldır kayıp müzisyenin kemikleri bulundu

Uşak'ta 13 yıl önce kaybolan ve düğünlerde müzisyenlik yapan Mehmet Yobaz'a ait kemikler öldürüldükten sonra atıldığı kuyuda bir balta ile birlikte bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Uşak'ta 2006'da kaybolan müzisyen Mehmet Yobaz'a ait kemik parçaları bir balta ile birlikte bulundu. Yobaz'ı öldürdükleri iddiasıyla, o dönem 5 yaşında olan torununun ihbarı üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan A.A. ile erkek arkadaşı E.P. tutuklandı. Mehmet Yobaz ile bir süre imam nikahı kıyarak birlikte yaşayan A.A., cinayeti E.P. ile işlediklerini itiraf etti. Kemikler de zanlıların maktulü attıkları ileri sürülen kuyudaki arama çalışmalarında bulundu.

Uşak'ta, 2006 yılında kaybolan Mehmet Yobaz'ı öldürdükleri ve cesedi kuyuya atarak yok etmeye çalıştıkları iddiasıyla, o dönemde 5 yaşında olan Yobaz'ın torunu S.A.'nın ihbarı üzerine başlatılan soruşturma kapsamında yakalanan zanlılar A.A. ile erkek arkadaşı E.P. tutuklandı. Zanlıların maktulü attıkları ileri sürülen kuyudaki arama çalışmalarında battaniye içine sarılı kemik parçaları bulundu.

Uşak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğindeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen A.A. ve erkek arkadaşı E.P., Cumhuriyet Savcısına ifade verdi. A.A.'nın ifadesinde, Mehmet Yobaz ile imam nikahı kıyarak birlikte yaşadıklarını, o dönemde E.P. ile de gönül ilişkilerinin bulunduğunu aktardığı öğrenildi.

E.P.'nin bir gece evlerine alkollü olarak geldiğini, o sırada uyuyan Mehmet Yobaz'ın başına baltayla vurarak öldürdüğünü, daha sonra arabaya koydukları cesedi, Kırkağaç Mahallesi İkinci Şehitler Mezarlığı yakınındaki bir kuyuya attıklarını anlatan A.A.'nın, ertesi gün de kuyuya iki torba çimento dökerek, delilleri yok etmeye çalıştıklarını itiraf ettiği belirtildi. Cinayete ilişkin evdeki delilleri yok ettiklerini de anlatan A.A., Mehmet Yobaz'ın o dönem 5 yaşındaki torunu S.A.'nın, olayı gördüğünü aktardı.

Şüphelilerden E.P.'nin ise suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. A.A. ile E.P., sevk edildikleri nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Mehmet Yobaz'ın cesedini bulmak üzere başlatılan arama çalışmalarında cesedinin atıldığı iddia edilen kuyunun içindeki su, Uşak Belediyesinden temin edilen vidanjör ile çekildi. Kepçe yardımıyla kuyunun zeminine ulaşan ekipler, battaniye içine sarılmış halde insan kafatası, kemik parçaları ve olayda kullanıldığı belirtilen balta buldu. Ekiplerin kuyudaki inceleme çalışmaları sürüyor. Bulunan parçaların, DNA testi için İstanbul Adli Kurumuna gönderileceği öğrenildi.

KORKUDAN KONUŞAMAMIŞ

Bu arada 2006 yılında 5 yaşındayken dedesinin öldürülmesine tanıklık eden ve geçen hafta polise giderek olayı anlatan S.A.'nın, 13 yıldır, korkusundan sustuğu öğrenildi. S.A.'nın, annesi tarafından bir aylıkken dedesine terk edildiği, bu sürede olay nedeniyle tutuklanan A.A. ile yaşamak zorunda kaldığı, birkaç ay önce annesiyle bir araya geldikleri ve cinayeti annesine anlatınca olayın ortaya çıktığı öğrenildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Düğünlerde müzisyenlik yapan Mehmet Yobaz (49) hakkında 2006 yılında kayıp ihbarında bulunulmuştu. Aramalara rağmen Yobaz bulunamamıştı. Yıllar sonra, o dönem 5 yaşında olan Yobaz'ın torunu S.A (18), dedesinin, A.A. ve onun erkek arkadaşı E.P. tarafından baltayla öldürüldüğünü ileri sürerek, ihbarda bulunmuştu. (UŞAK/AA)