Deneyimli gazetecilerle 'farkındalık' atölyesi

Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) Yönetim Kurulu Üyesi Kadri Gürsel, Medyascope TV Yayın Yönetmeni Ruşen Çakır, Sözcü gazetesi yazarı Çiğdem Toker, Gazete Duvar Genel Yayın Yönetmeni Ali Duran Topuz ve Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin atölyeler düzenleyerek uzmanlık alanlarındaki birikimlerini katılımcılara aktaracak. Program İstanbul'da, 4-7 Ekim arasında düzenlenecek.

DUVAR – Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA), Deneyimli Gazetecilerden Mesleki Farkındalık atölyelerinden ilkini düzenliyor. Program, mesleğe yeni adım atmış gazetecilere kapsamlı bir mesleki rehberlik desteği sağlamayı amaçlıyor.

Program İstanbul’da 4-7 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) Yönetim Kurulu Üyesi Kadri Gürsel, Medyascope TV Yayın Yönetmeni Ruşen Çakır, Sözcü gazetesi yazarı Çiğdem Toker, Gazete Duvar Genel Yayın Yönetmeni Ali Duran Topuz ve Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin atölyeler düzenleyerek uzmanlık alanlarındaki birikimlerini katılımcılara aktaracak.

Programın temel amacı, medya sektöründe değişen dengeler nedeniyle gazetelerin, TV kanallarının ve haber sitelerinin kurumsal hafızalarını kaybettiği ve meslekte usta-çırak ilişkisinin aşındığı bu dönemde genç gazetecilere deneyim kazanabilecekleri yeni bir alan sunmak.

Gazeteci Cansu Çamlıbel koordinasyonunda düzenlenen programa katılmak isteyen adaylar aşağıda listelenenleri 20 Eylül 2019 Cuma tarihine kadar basvuru@mlsaturkey.com email adresine göndererek başvuru yapabilecek:

  • Özgeçmiş
  • Niyet mektubu (500 kelimeyi geçmeyecek şekilde)
  • Haber örneği (haber örneği bulunmayan adaylar, örnek bir haber taslağı hazırlayarak önerdikleri konuyu neden haberleştirmek istedikleri ve önerilen haber için izleyecekleri yöntem ve görüşecekleri kaynakları özetleyebilirler.)
  • Başvuru çağrısı Türkiye’nin tüm illerinden başvurulara açık olup, şehir dışından gelecek katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları karşılanacaktır. (HABER MERKEZİ)