Beş gündür kaçan inek yasak bölgede bulundu

Beş gün önce Erzurum'da sahibinden kaçan kurbanlık inek bulundu. Kurbanın sahibi Necati Demir "Günlerce ormanda yattık kalktık, nöbet tuttuk" dedi.
Fotoğraf: AA

DUVAR – Erzurum’da sahibinin elinden kaçtıktan sonra kayıplara karışan kurbanlık inek, beş gün sonra askeri yasak bölgede bulundu.

Erzurum’un Yakutiye ilçesinde yaşanan olayda Demir ailesinin elinden kaçtıktan sonra kayıplara karışan kurbanlık inek, beş gün sonra, nöbet tutan askerin ihbarıyla askeri yasak bölgede bulundu. Demir ailesinin aldığı inek, eve götürülürken kamyonetin kasasından indirildiği sırada kaçarak Atatürk Üniversitesi’ne ait ormanlık alana girdi.

Gözden kaybolan hayvanı bulmak için gün boyunca arama yapan aile bireyleri tüm çabalarına rağmen sonuç alamadı. Ancak aile, Erzurum Hava Meydan Komutanlığında nöbet tutan askerlerin ihbarıyla ineğin yasak bölge çevresinde olduğunu öğrendi. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin de yardımıyla yakalanan inek beş günün ardından Demir ailesine teslim edildi.

‘YABAN KEÇİSİ GİBİYDİ’

Kurbanlığın sahibi Necati Demir, yaptığı açıklamada, “Elimizden kaçarak ormanlık alana giren kurbanlığı günde bir veya iki kez görüyorduk. Ormanlık alanda her defasında elimizden kaçmayı başardı. Sanki yaban keçisi gibiydi. Günlerce ormanda yattık kalktık, nöbet tuttuk. Neyse ki devriye nöbeti tutan askerlerin ihbarıyla kurbanlığın yerini tespit ettik. Fotoğrafını gördükten sonra kurbanlığın bize ait olduğunu anladık. Yakalamaya çalıştık olmadı. İğne ile defalarca vuruldu yine düşmedi. Kurban olmak istemiyor mu bilmiyorum” dedi.

.

DANA MAHALLE MARKETİNE GİRDİ

Adıyaman’da ise kesime götürülmek istenen dana kaçarak mahalle marketine girdi. Aydın Karadaş, Altınşehir Mahallesi’nde kurban pazarından aldığı 750 kilogram ağırlığındaki danayı kesime götürmek için kamyonetin kasasına bindirmek istedi. Sahibinin elinden kaçan dana, mahalledeki bir markete girdi. Markette alışveriş yapanlar, danayı görünce panik yaşadı. Dana bir süre gezdikten sonra marketin cam kapısını kırarak dışarıya çıktı ve Altınşehir Mahallesi’ndeki boş arazide Adıyaman Belediyesine ait kurban yakalama timi tarafından uyuşturularak etkisiz hale getirildi. (ERZURUM-ADIYAMAN/AA)