Düzce'de sel ve heyelan

Cumayeri ilçesinde kuvvetli sağanak ve heyelan meydana gelmesi sonucu beş köye ulaşım kesildi. Bir rafting tesisinde mahsur kalan on kişi den sekizi kurtarıldı.

DUVAR – Düzce’nin Cumayeri ilçesinde etkili olan kuvvetli sağanak ve heyelan nedeniyle birçok kişi mahsur kaldı. Bir rafting tesisinde konaklayan 10 kişi, sel sularının bungalov evlere ulaşması nedeniyle çatılara çıktı.  Mahsur kalanlar arasında, haber yapmak üzere bölgeye giden ve toprak kayması sonucu rafting tesisine sığınan Anadolu Ajansı Cumayeri muhabiri İsa Keleş de bulunuyor. Kendi imkanlarıyla güvenli bir bölgeye geçen 10 kişiden 8’i kurtarıldı.

Dokuzdeğirmen köyü ile Yeşiltepe-Çelikdere-Harmankaya-Büyük Melen köyleri arasında bulunan yol üzerinde iki noktada meydana gelen heyelanın ardından, köylere ulaşımın sağlandığı yol kapandı. Cumayeri ilçesinden geçen Melen Çayı da sağanağın etkisiyle taştı.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın yaptığı açıklamada, “Beş köye ulaşım kesildi. Çok sayıda iş makinesi yola çıkardık. Bölgede çalışma yapıyoruz. Çalışmaya aşırı yağış engel oluyor. Nehir Evleri’nde 10 arkadaşımız mahsur. Genelkurmay Başkanlığımız, Jandarma Genel Komutanlığımız, AFAD Başkanlığımız vasıtasıyla bildirimde bulunduk, talebimizi yaptık. Helikopter bekliyoruz. İnşallah helikopter geldiğinde arkadaşlarımızı kurtaracağız” diye konuştu.

Vali Dağlı, 8 kişinin helikopterle bulundukları yerden alındığını belirtti. Dağlı, bölgeye evleri yakın olan 3 tesis çalışanının da karadan bulundukları yerden alınacağını ifade etti. (DÜZCE/AA)