Bartın'da sele kapılan çocuk kayboldu

Bartın'da sel sularına kapılan İsa Akgün adlı çocuk kayboldu, 1 kişi de yaşamını yitirdi.
Selde kaybolan 11 yaşındaki İsa Akgün aranıyor.

DUVAR – Bartın’da bugün öğleden sonra başlayan sağanak yağışın ardından yaşanan selde 11 yaşındaki bir çocuk kayboldu. Bahçesindeki suyu tahliye etmek isterken sulara kapılan İsmail Çeliktaş ise hayatını kaybetti. Sel nedeniyle bazı evler çamurlu suyla dolarken, Kozcağız ve Hasankadı yolu sel suları nedeniyle ulaşıma kapandı.

‘YARDIM BEKLİYORUZ’

Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu selde 11 yaşındaki bir çocuğun sel sularına kapıldığını ve yardım beklediklerini açıkladı. Bartın’da öğleden sonra başlayan yağış sele neden oldu. Hasankadı beldesinde bazı evleri çamurlu sel suları bastı. Kozcağız ve Hasankadı yolu ise sel suyu nedeniyle ulaşıma kapanırken, çok sayıda araç yolda mahsur kaldı. Bölgeye AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu yaptığı açıklamada, “Beldemizde öğlen saatlerinde yoğun bir yağış başladı. Bazı ev ve yollar yağış nedeniyle çamurlu sel sularından zarar gördü. 11 yaşındaki İsa Akgün’ün sel sularına kapıldığını öğrendik. Arama ve kurtarma ekiplerinden yardım bekliyoruz” dedi.

Bahçesine dolan suyu tahliye etmek isterken akıntıya kapılan 70 yaşındaki İsmail Çeliktaş’ın cesedi, evinden yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki dere yatağında bulundu. Çeliktaş’ın cenazesi, Bartın Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 11 yaşındaki İsa Akgün’ü arama çalışmaları sürüyor. (HABER MERKEZİ)