Kimi oyuncak istedi kimi babasının katilinin bulunmasını

Gaziantep'te 2800 çocuğa ne istediği soruldu. 4 yaşındaki Beyzanur tost makinası, 6 yaşındaki Kadir yeşil dinozor robot, 16 yaşındaki Aleyna babasının katilinin bulunmasını, 17 yaşındaki Elif elektrik borçlarının ödenmesini istedi...

Murat Güreş  

GAZİANTEP – Gaziantep Valiliği’nin öncülüğünde başlatılan “Bir Çocuk Bir Dilek” kampanyası kapsamında 2 bin 800 çocuğa ne istediği soruldu. İstekler hayal dünyaları ile sınırlıydı. Kimi drone istedi kimi babasının katilinin bulunmasını…

Gaziantep il merkezi ve ilçelerde yürütülen çalışmalarda göze batan ilginç taleplerden bazıları şunlar oldu:

16 yaşındaki Aleyna babasının katilinin bulunmasını ve annesinin hacca gönderilmesini, 7 yaşındaki Firdevs oyuncak doktor malzemesi, 4 yaşındaki Beyzanur tost makinası, 6 yaşındaki Kadir yeşil dinozor robot, 13 yaşındaki Mehmetcan evlerine internet, 12 yaşındaki İbrahim futbolda altyapıda oynamak, 17 yaşındaki Ayşe Kapadokya’yı gezmek, 16 yaşındaki Merve 1000 TL bayram harçlığı ve İstanbul’u görmek, 11 yaşındaki Ezel eşyalı Barbie evi, 12 yaşındaki Ayşe hayvanat bahçesine gitmek, 17 yaşındaki Elif elektrik borçlarının ödenmesini, 17 yaşındaki Sultan drone, 6 yaşındaki Elif ölen babasının borcunun ödenmesini, 16 yaşındaki Sadiye diş teli, 13 yaşındaki Ceyda 6 aydır ödenmeyen ev kiralarının verilmesi, 16 yaşındaki Fatma babasının cezaevinden çıkmasını, 13 yaşındaki Vakkas böbrek nakli olmayı diledi.

Öksüz ve yetim çocukları sevindirmek üzere titizlikle yürütülen çalışmalar neticesinde 2 bin 800 aileye ulaştıklarını bildiren Gaziantep Valisi Davut Gül, “İstekler içerisinde en masum, en makulünden en abartılısına kadar her şey var. İsteğimiz herkesin bu iyilik hareketinin ucundan tutabilmesi. İsteklere baktığımızda gezi talep edenden, oyuncak isteyene, reklamda gördüğü yatağı dilek olarak belirtenden ekonomik sıkıntıları nedeniyle okumasına yardımcı olunmasını isteyene kadar çeşitli istekler mevcut. Gaziantep’te hiçbir hayırsever bu işin içinde olmasa da ki hayırseverler bu işin içerisindeler. Biz kamu imkânları ile bu yetim ve öksüzlerin istek ve dileklerini yine yerine getireceğiz. Ama birlikte yapmak, birlikte sahiplenmek, şehrin kendi yetimlerine sahip çıkması daha kıymetli” şeklinde konuştu.

Vali Gül, yardım etmek isteyen hayırseverlerin Gaziantep Valiliği resmi web sitesi www.gaziantep.gov.tr ve sosyal medya hesaplarından yayınlanan listelere ulaşarak bayramda yetim ve öksüz çocuklarının mutluluklarına ortak olabileceğini sözlerine ekledi.