77 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı

Siirt'te sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı cumartesi günü saat 23.00'te başladı.

DUVAR- Siirt ve Eruh kırsalında PKK’ye yönelik askeri harekatın başlatılması nedeniyle 77 köy, mahalle ve mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 11 Mayıs Cumartesi günü saat 23.00’te başlayan sokağa çıkma yasağı hâlâ devam ediyor.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma ve Eruh İlçe Jandarma Komutanlıkları sorumluluk bölgesinde, PKK’ye yönelik başlatılan askeri harekat kapsamında, PKK’nin kullandığı sığınak, barınak ve depo alanlarının tahrip edilmesi amaçlanıyor.

Operasyon bölgesindeki vatandaşların can ve mal güvenliğin korunması amacıyla merkez Kavaközü, Kemerli, Erdoğdu, Yokuşbağlar, Meşelidere, Bağlıca, Demirkaya, Ormanardı, Kayıklı, Kuşluca, Yazlıca, Balıklı, Yığınlı, Çiçekyurdu, Özkonak, Eğlence, Sağlarca, Akarsu, Banadali ve Kalender ile Eruh’un Kılıçkaya, Payamlı, Çağlan, Beson, Bağgöze, Çeltiksuyu, Kaşıkyayla, Sevindik Ekinyolu, Dursunlar, Salkımbağlar, Karadayılar, Taşdirek, Kutluca, Ufaca, Yeşilören, Kavakgölü, Oymakılıç, Çırpılı, Kazanlı, Gelenkardeş, Akdiken, Budamış, Peynirli, Büyükbasni, Bozatlı, Verimli, Yerliçoban, Bozkuş, Ilıcak, Yokuşlu, Kekliktepe, Karabıyık, Yelkesen, Çimencik, Bucaklı, Bingöl, Aydoğmuş, Gönülaldı, Dikboğaz, Dağdöşü, Demiremek, Baştarla, Yediyaprak, Çetinkol, Dönerdöver, Gölgelikonak, Üzümlük, Dalkorur, Dadaklı, Çimenli, Ulaşlar, Ortaklı, Özlüpelit, Gülburnu, Erenkaya ve Dalkorur köy, mahalle ve mezralarında 11 Mayıs Cumartesi günü saat 23.00’ten itibaren ikinci emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. (Siirt/AA)