Arabasında unutulan altınların sahibini arıyor

Çınarcık'da taksicilik yapan Erdal Altın, aracının arka koltuğunda unutulan el çantasında bulunan altınların sahibini arıyor. Altın, arabasında bulduğu altınları polise teslim etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yalova’nın Çınarcık ilçesinde, taksicilik yapan Erdal Altın aracının arka koltuğunda unutulan el çantasında bulunan 20 bin TL değerindeki ziynet eşyalarının sahibini bulmaya çalışıyor. Altınların gerçek olup olmadığını kuyumcuda kontrol ettiren taksici, ziynet eşyalarının 20 bin TL değerinde olduğunu öğrendikten sonra durumu polise bildirerek çantayı teslim etti.

Gazetecilere açıklamada bulunan Altın, “Arabamda çanta buldum. İçindekinin gerçek altın olup olmadığını öğrenmek için bir kuyumcuya gittim sordum. 'Bunlar gerçek altın’ dedi. İnşallah sahibi bulunur. Ben de içinde altın bilezik, zincir, küpe ve kolye olan çantayı emniyete teslim ediyorum. Herkesin bilgisine sunuyorum. Altınların değeri 20 bin lira civarındaymış. Öyle bir rakam söylediler. Bizim için değeri önemli değil. Önemli olan bunun sahibinin bulunması” dedi.

Müşterisini hatırlamayan Altın, “Taksiye binen inen belli olmadığı için hatırlamıyorum. Müşterilerimizi gideceği yere bırakıyoruz, sonra dönüyoruz” diye konuştu. (YALOVA/DHA)