'Freud okuyarak' 25 kadını dolandırmış!

Mersin'de 25 kişiyi dolandıran Mustafa K. yakalandı: 'Sigmund Freud okuyarak' kadınların psikolojik hallerini çözümledim.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mersin'de, kendisini 'doktor' ve 'akademisyen' olarak tanıtıp ilişki yaşadığı kadınları dolandırdığı iddia edilen Mustafa K. yakalandı. Hakkında 18 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenilen zanlı, Freud'un kitaplarını okuyarak psikolojik analiz yaptığını itiraf etti.

Dolandırıldığını bildiren A.G. isimli kadın, "Kendisini akademisyen olarak tanıtan ve gönül ilişkisi yaşadığım U.A., kredi kartımdan 4 bin 399 TL para çekmiş. Sunum yapacağını söyleyip tablet bilgisayarımı da aldı. Kendisini bir daha görmedim" diye ifade verdi. Dolandırıcının ilkokul mezunu Mustafa K. olduğunu öğrenen polis, şüphelinin kadınlara kendisini doktor, akademisyen ve mühendis gibi tanıtarak gönül ilişkisi yaşadığı 25 kişiyi dolandırdığı ve çok sayıda sabıkası olduğunu saptadı.

Sorgulanmak üzere emniyete götürülen Mustafa K. hakkındaki suçlamaları kabul ederken, "kadınların psikolojik hallerini çözümleyebilmek için psikanalizin kurucusu Sigmund Freud'un kitaplarını okuduğunu" söyledi. Hakkında dolandırıcılık suçundan 18 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis ve 46 bin 160 TL para cezası bulunduğu da öğrenilen Mustafa K. işlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevine konuldu. (MERSİN/DHA)