İmama camide seks soruşturması

Manisa'da bir imam camiye aldığı bir kadınla birlikte olduğu gerekçesiyle açığa alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Manisa ’da görev yapan evli ve 2 çocuk babası imam Eyüp Ö. camide bir kadınla seks yaparken yakalandığı gerekçesiyle açığa alındı. Ö.'nün 40 dakika kilitlediği imam odasının kapısını polislere açmadığı ve daha sonra yatsı namazı kıldırdığı, bu sırada cemaatten de tepki gördüğü belirtiliyor.

Manisa Manşet gazetesinde yer alan habere göre, Salihli’nin Kurtuluş Mahallesi’nde imamlık yapan Eyüp Ö. öğle namazını kıldırdıktan ve cemaatin dağılmasından sonra bir kadını camiye aldı. Durumu fark eden cemaatten birkaç kişi ise polis çağırdı. Caminin etrafında kalabalığın toplanmasının ardından 5 araç ve 3 motosikletli polis ekibi camiye geldi. Kapıyı kilitleyen imam 40 dakika boyunca polislere açmadı.

Gazetenin haberine göre polisin ısrarları sonucu kapıyı Suriyeli olduğu belirtilen kadın açtı, ardından imam Eyüp Ö. de çıktı. Kadın 'Temizlik yapıyorduk, çok yorulmuşuz' derken, karakola götürülen ikili ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. İmamın daha önce de yardım bahanesiyle birçok kez evli olan kadının evine gittiği iddia edildi. İmam Eyüp Ö.’nün daha sonra yatsı namazını kıldırmak istemesine ise cemaat tepki gösterdi. Bunun ardından imam, namazı kıldırmadan camiyi terk etmek zorunda kaldı.

AÇIĞA ALINDI

Konunun açığa çıkmasının ardından İmam Eyüp Ö. açığa alındı. Manisa Müftüsü Sinan Cihan, olay hakkında soruşturma başlattıklarını söyledi.

Etiketler imam Cami seks
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR