Kapkapçılar çaldıkları telefonu beğenmeyip geri getirdiler

Adana'da çaldıkları telefonu beğenmeyince geri getiren kapkaçılar yakayı ele verdi. Gül Şimşek adlı mağdur, kapkapçıların, 'Cep telefonun da çok kötüymüş, bunu geri al' dediklerini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Adana'da tek motosikletteki 3 kişi, Gül Şimşek'in (47) kapkaç yoluyla çaldıkları cep telefonunu, 'Cep telefonun da çok kötüymüş, bunu geri al' diyerek iade etti. Yüreğir İlçesi Serinevler Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Şimşek'in ihbarı üzerine yakalanan 2 kişi tutuklandı, diğer şüpheli ise aranıyor.

Pazar alışverişi yapmak için sabah saatlerinde evden çıkan Gül Şimşek'in yolda yürürken yanına motosiklet yaklaştı. Motosiklette bulunan 3 kişi, Şimşek'in elindeki çantasını ve cep telefonunu alarak uzaklaştı. Gül Şimşek üzerindeki şoku atlatmaya çalışırken, birkaç dakika sonra motosikletliler geri döndü, telefonu geri verdiler.

Şüpheliler uzaklaşırken, telefonu alan Şimşek, polisi aradı. Gelen Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, çevredeki 200 güvenlik kamerasını inceledi. Yapılan araştırmada, şüphelilerin daha önce de Atakent ile PTT Evleri mahallelerinde de kapkaç yaptıkları saptandı. Ayrıca şüphelilerin, kapkaç yaptıktan sonra trafikte hızlı bir şekilde ilerlediği ve diğer araç sürücülerini de tehlikeye soktukları belirlendi. Çalışmalarla şüphelilerin kimlikleri belirledi.

Polis, hırsızları yakalamak için özel ekip kurdu. Simitçi ve ayakkabı boyacısı kılığına giren ekipler, şüphelilerin adreslerini tespit etti. Evlerine yapılan eş zamanlı baskınla kapkaççılardan  O.A. ve Serhat Yüksekyayla yakalandı. Diğer şüpheli ise adresinde bulunamadı. Sorgularında çaldıkları cep telefonlarını sattıklarını söyleyen şüphelilerden Yüksekyayla, 'Yaptıklarımız için çok pişmanız. Çantadaki 500 lirayı aramızda paylaştık. Geri kalanları da çantayla çöpe attık' dedi. O.A. ve Serhat Yüksekyayla çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Polis, ismini açıklamadığı diğer şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. (DHA-ADANA)