Flormar işçilerinin çocukları için kampanya başlatıldı

114 gündür direnişte olan Flormar işçilerinin çocukları için Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü dayanışma kampanyası başlattı. Kampanyayla işçi çocuklarının okul ihtiyaçları karşılanacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sendikalaştıkları için işten atılan ve 114 gündür direnişte olan Flormar işçilerinin çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılamak için dayanışma kampanyası başlatıldı.

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütünün başlattığı kampanya ile çocuklara okul ihtiyacı olan kırtasiye malzemeleri sağlanacak.

Emek Partisi’nin dayanışma için yaptığı çağrı ise şöyle; “ Malum, okullar açılıyor ve çocuklarımızın alışveriş derdi hepimizi sardı. Flormar işçileriyle dayanışma için kırtasiye ürünleri topluyoruz. Haydi hep birlikte; Direnen işçilerin yanında olduğumuzu bir kez daha gösterelim.”

'FLORMAR PATRONU, ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİ DE KARARTMAK İSTİYOR'

Ekmek ve Gül'de yer alan habere göre, kampanyaya dair açıklama yapana İl Başkanı Arzu Erkan, ise "Dayanışma bizi güçlendirecektir" dedi.

Okul masraflarının kat be kat arttığını ifade eden Erkan, işçilerin günlerdir direnişte olduğunu hatırlatarak, "kırtasiye masrafları aldı başını gitti, bu sene emekçileri daha zor günler bekliyor. Ama zor günlerde yan yana olmak önemli. Sendikalaşan işçileri kapının önüne koyan patron, çocukların gözünün yaşına bakmıyor. İşçilerin geleceği ile oynayan Flormar patronu, çocukların geleceğini de karartmak istiyor. Buna izin vermeyelim, dayanışma içerisinde olalım. Mücadele eden, örgütlenen işçiler yenilmeyecek" diye konuştu.

12 Eylül'e kadar sürdürülecek kampanya, 13'ünde işçilere ziyaret ile son bulacak.

'HAKLI DİRENİŞLERİNDE EMEKÇİ DOSTLARIMIZI YALNIZ BIRAKAMAYIZ!'

İstanbul Esenyalı'dan kampanyaya katılarak bağışta bulunan Eczacı Ayşegül Cennet Bektaş ise şu notu paylaştı:

"Tuzla’da bir semt eczanesinde hakkıyla eczacılık mesleğimi gerçekleştirmeye çalışıyorum. İlk nöbet gecelerinde fark ettim işçi dostlarımın ne şartlarda, hangi saatlerde işleri uğruna yollara düştüklerini! Onlar alın teri ile çok çalışan, az kazanan emekçi dostlar! Az ile yetinmeye mahkum edilmiş, sesleri bastırılmaya çalışılmış, ezilen onurlu dostlar! Tıpkı mayıs ayında Flormar işçileri örneğini yaşadığımız gibi! 120 işçi sıra sıra işsiz bırakıldı. Gerekçeler çok haksız ve iftira dolu gerekçelerdi. Üstelik yine kendilerince bazı maddelere dayandırılıp tazminatlarını bile alamadılar. Çoğu kadın olan bu işçi dostların sendikal haklarına saygı duyulmadı, kılıfına uydurulup susturuldular! Haklı direnişlerinden dolayı her biri ile gurur duyduğum bu insanları şimdi maaşsız kaldıkları bu süreçte, okullar açılırken unutamayız! Yetiştirecekleri evlatları sahipsiz bırakamayız! Haklı direnişlerinde bu emekçi dostlarımızı yalnız bırakamayız! Bir çocuğun kaleme, silgiye, çantaya, deftere ihtiyacı varsa tutulacak bir sürü minik el var demektir. Ellerinden tutalım bu geleceğin aydınlık yüzlerinin. Çünkü eşit hak ile eğitim - öğretim her çocuğun hakkıdır!"

Dayanışma için paylaşılan iletişim numaraları ise şöyle:

Gebze: 0537 700 22 82

Darıca: 0505 689 51 96

Körfez: 0507 769 09 05

Derince: 0546 519 76 59

İzmit: 0541 602 43 10