Genç kadını boğulmaktan kurtaran Cihan Toplar akıntıya kapıldı

Antalya'da, Manavgat Irmağı'na düşen Ezgi Çiçek'i (22) kurtarmak isteyen Cihan Toplar (25), girdaba kapılarak ırmakta kayboldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Manavgat Irmağı'nda akşam saatlerinde meydana gelen olayda, ırmak kenarında yürüyen Ezgi Çiçek, bir anda dengesini kaybederek suya düştü. Genç kadının suya düştüğünü gören ve yakındaki bir kafede çalışan Cihan Toplar, Çiçek'i kurtarmak için ırmağa atladı.

Ezgi Çiçek'e ulaşan Cihan Toplar, kıyıya doğru yüzdüğü sırada ırmakta oluşan girdaba kapılarak kayboldu. Akıntıya kapılan Ezgi Çiçek ise suya düştüğü noktadan yaklaşık 100 metre aşağıda çevredekiler tarafından kurtarıldı.

ÇİÇEK'İN SAĞLIK DURUMU İYİ, TOPLAR İSE BULUNAMADI

Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği Ezgi Çiçek, ambulansla götürüldüğü Manavgat Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Ezgi Çiçek'in hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ise uzun süre ırmakta Cihan Toplar'ı aradı. Çevredeki vatandaşlar ise ırmak üzerindeki köprüye çıkarak arama kurtarma çalışmalarını izledi. Pek çok kişi bu anları cep telefonlarıyla görüntüledi, sosyal medya hesaplarından canlı yayın yaptı.

Ekipler, havanın kararmasıyla arama kurtarma çalışmalarını yarın sabah devam etmek üzere sonlandırdı. (ANTALYA-DHA)