Müşterisine bıçakla saldıran taksiciye dava

İstanbul'da bir taksici tartıştığı müşterilerine bıçakla saldırdı. Taksiciye dava açıldı.

DUVAR – İstanbul’da taksi şoförü Şeyhmus K., yolu uzatarak gittiğini iddia eden yolculara saldırdı. Şoför yolcu Zafer İ.’yi başından bıçıkla hafif yaraladı. Savcılık, Şeyhmus K. hakkında ‘silahla kasten basit yaralama’dan 1.5 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı.

YOL KENARINDA ARAÇTAN İNDİRİM PARA İSTEDİ

Gazete Habertürk’ten Serdar Kulaksız’ın haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan davanın iddianamesinde, yaşananlar şöyle anlatıldı: Yenikapı’dan taksi çeviren Zafer İ. ve ablası Nilgün İ., Şişli’ye gitmek üzere araca bindi. Şoför Şeyhmus K., yolu uzatıp Zafer İ. ve ablasını Kasımpaşa bölgesinden dolaştırarak Şişli’ye götürdü. Nilgün İ.’nin tepki gösterdiği taksi şoförü Şeyhmus K., aracını Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde kenara çekip “Ben sizin özel şoförünüz değilim. İnin, sizi götürmek istemiyorum” dedi. Araçtan inen Zafer İ., taksi şoförü ücreti isteyince “Bu kadar olaydan sonra bir de para mı istiyorsun?” dedi. Araya abla Nilgün İ. girdi ve tartışmayı bitirmek için ücreti ödedi.

 

BIÇAĞI KENDİSİNİ KORUMAK İÇİN KULLANDIĞINI İDDİA ETTİ

Ancak taksi şoförünün araç içinde Nilgün İ.’nin çantası ve elinde bulunan poşetlere elini atıp çekiştirmesi üzerine sinirlenen Zafer İ., aracın kapısına vurdu. Taksi şoförü bunun üzerine bıçak çekip Zafer İ.’ye saldırdı. Zafer İ.’nin başından hafif şekilde yaralandığı, aracın da arka camının kırıldığı olay, polis müdahalesiyle bitti. Hastanedeki tedavisinin ardından Zafer İ., taksi şoförü Şehmus K.’dan şikâyetçi oldu. Şeyhmus K. ise Zafer İ.’nin ablasıyla birlikte kendisine saldırdığını, bıçağı kendisini korumak için kullandığını savundu.

6 AYDAN BİR BUÇUK YILA KADAR HAPİS TALEBİ

Olayla ilgili savcılığın hazırladığı iddianameye giren Adli Tıp Kurumu raporunda, Zafer İ.’nin yaralanmasının basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif olduğu belirtildi. Savcılık, şüpheli taksi şoförü Şeyhmus K. hakkında “silahla kasten basit yaralama” suçundan 6 aydan 1.5 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı.