AK Parti'de istifa eden başkan kalp spazmı geçirdi

AK Parti Aydın İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini dün sosyal medyadan yaptığı paylaşımla duyuran Ahmet Ertürk bugün kalp spazmı geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Aydın'da dün AK Parti il başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklayan Ahmet Ertürk, Nazilli'deki evine dönerken kalp spazmı geçirdi.

Görevine geçen 10 Kasım’da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan, 22 ve 23. dönem Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, sosyal medyadan dün yaptığı paylaşımla il başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. AK Parti ilçe başkanlıklarının kongrelerinin tamamlanmasını beklemeden istifasını duyuran eski milletvekili Ertürk, paylaşımında, "Sağlık sebeplerim nedeniyle görevlendirilmiş olduğum il başkanlığından ayrılıyorum. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim" dedi.

Bu istifanın ardından Aydın’daki AK Parti ilçe kongrelerinin de ertelendiği duyuruldu. Didim’de programı olan Ahmet Ertürk ise dün Nazilli’deki evine dönerken yolda fenalaştı. Yanındakilerin Söke’deki özel bir hastaneye götürdüğü Ertürk’ün, kalp spazmı geçirdiği öğrenildi. Sağlık durumu iyi olan Ertürk, tedavisi sonrası taburcu edildi. (AYDIN/DHA)