Beyoğlu'ndaki Majestik Sineması'nı su bastı

BEDAŞ'ın kazı çalışmasında, su borusu patladı. Aynı sokakta bulunan Majestik Sineması'nı su bastı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde Boğaziçi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (BEDAŞ) kazı çalışması sırasında isale borusu patladı. Majestik Sineması'nın su basarken, bir sinema makinesi zarar gördü. Sinemanın sahibi Fırat Dilbaz, zararın 100 bin dolar olduğunu söyledi. Yazılı açıklama yapan BEDAŞ, borunun patlamasında kusurları olmadığını belirtti.

BEDAŞ, İstiklal Caddesi Ayhan Işık Sokak üzerinde yaptığı kazı çalışması sırasında bir isale borusu patladı. Sokak üzerinde bulunan Majestik Sinemasını su bastı.

5 salonlu sinemanın zemin altında kalan 2 salonunun makine dairesine havalandırma deliğinden ve kapı eşiğinden gelen su nedeniyle bir dijital sinema makinesi zarar gördü. Salonların da su aldığı görüldü. Sinema yetkililerinin elektrikleri kestiği ve üst kattaki salonda film izleyenlerin dışarı çıkartıldığı öğrenildi.

Olay yerine çağrılan İSKİ ekipleri ise, sorunu gidermek için çalışma başlattı.

'ŞASE YAPSA BİNAYI KURTARAMAZDIK'

Sinema sahibi Fırat Dilbaz, "Sabahleyin BEDAŞ ekipleri yola elektrik kablosu döşeyecekti. Boru patlayınca buradaki su, olduğu gibi sinema salonunun içine doldu. 100 bin dolarlık sinema makinemiz zarar gördü. Şu an 5 salondan 2'sine su girdi" dedi.

Makinist Bekir Çağrı ise, "Sabahleyin buraya geldiğimde hiçbir şey yoktu. Gayet sakindi. Asansörle yukarı çıkmam gerekiyordu. Bir yerden su sesi geliyordu. Su geldiği için makine kendini kapatmış. Şase yapsaydı binayı kurtarmazdık. Sonra elektrik, doğal gaz ve suyu kestik. Salonda bulunan müşterilerin paralarını iade ederek hepsini gönderdik" diye konuştu.

BEDAŞ: KUSURUMUZ BULUNMAMAKTADIR

BEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada, şirketin kusuru olmadığı belirtildi. Kazı çalışmasının 10-20 santim derinlikte yapıldığı aktarılan açıklamada, "Su borusu ise yüzeyden 90 cm derinliktedir. Yetkililerin tespitine göre çalışmalar sırasında su borusuna mekanik zarar verecek derinlikte çalışılmamış, BEDAŞ kaynaklı hiçbir dış müdahalede bulunulmamıştır. Sonuç olarak su borusunun patlamasında BEDAŞ'ın bir kusuru bulunmamaktadır" denildi. (İSTANBUL/DHA)