Gaziantep'te polis baskınında çatışma

Gaziantep'te polis ekiplerinin bir eve düzenlediği baskın sırasında çatışma çıktı. 10 dakika süren çatışmanın ardından evde bulunan şahsın yaralı olarak yakalandığı açıklandı.

DUVAR – Gaziantep’in Binevler Mahallesi 8 bin 1051’inci Sokak’ta bulunan ve 3 katlı bir apartmana polis ekipleri baskın düzenledi. Polis ekiplerinin baskını ‘uyuşturucu ticareti yapma’, ‘yaralama’ ve ‘gasp’ gibi 9 ayrı suçtan hakkında yakalama kararı bulunan Z.D.K. isimli şüpheliyi yakalamak için düzenlediği belirtildi.

3 katlı apartmanın tamamını kiraladığı ve binanın çevresini güvenlik kameraları ile sürekli izlediği öne sürülen şüphelinin polislerin ‘Teslim ol’ çağrısına tüfekle ateş açarak karşılık vermesi üzerine çatışma çıktığı iddia edildi.

ÇATIŞMA 10 DAKİKA SÜRDÜ

Çatışma ihbarı üzerine bölgeye zırhlı araçlarla özel harekat polisleri  ve sağlık ekipleri sevk edildi. Binanın bulunduğu sokak ve çevresi ablukaya alınırken çevredeki binaların çatılarına keskin nişancılar yerleştirildi. Sivillerin yaklaştırılmadığı bölgede 10 dakika kadar süren çatışmanın ardından hakkında yakalama kararı bulunan Z.D.K., polisler tarafından vuruldu.

Olay yerine çağrılan sağlık görevlileri  yaralanan şüpheliyi ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ambulansla hastaneye götürdü.

Evde yapan yapan polislerin 3 pompalı tüfek ile çok sayıda fişek bulduğu kaydedildi.

EMNİYET: TERÖR SUÇLARI İLE BAĞLANTISI YOK

Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman da çatışmanın yaşandığı sokağa gelerek, birim amirlerinden bilgi aldı. Emniyet’ten yapılan açıklamada yaşananlara ilişkin şu bilgiler verildi:

“11 Ekim 2017 günü öğle saatlerinde İlimiz Şahinbey İlçesi Binevler Mahallesinde bir ikamette daha önceden takibi yapılan 9 ayrı adi suçtan arama kaydı mevcut olan Z.D.K isimli şüpheli şahsın ikametine özel harekat polisi destekli terör suçları ile herhangi bir bağlantısı bulunmayan operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda, şüpheli şahsın görevlilerimize silahla karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çıkan çatışmada şüpheli şahsın ikametinde 3 adet pompalı tüfek ele geçirildi. Operasyona katılan görevlilerimiz de herhangi bir yaralanma mevcut olmayıp, şüpheli şahıs görevlilerimizce yaralı olarak ele geçirildi.” (GAZİANTEP/DHA)