İşçileri taşıyan vinç düştü: 4 işçi öldü

İşçilerin vinçle taşınması felakete neden oldu. Vinçle çıkartılan 6 işçi, sepet halatının kopması üzerine 10 metre yükseklikten düştü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikanın çatı kaplamasını yapmak için vinçle çıkartılan 6 işçi, sepet halatının kopması üzerine 10 metre yükseklikten düştü. İşçilerin 2'si öldü, 4'ü ağır yaralandı.

ÖLÜ SAYISI 4'E YÜKSELDİ

Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki vinç kazasıda yaralı olarak Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırılan Fehmi Kaya, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Kaya'nın hayatını kaybetmesi ile birlikte kaza ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

2 KİŞİLİK SEPETE 6 İŞÇİ BİNDİRİLDİ

İşçilerin hayatına mal olan olay bugün öğle saatlerinde merkez Sarıçam İlçesi'ndeki Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir gübre fabrikasında meydana geldi. İddiaya göre, fabrika binasının çatısında kaplama yapacak olan taşeron şirketin çalışanları, vinç sepeti ile çatıya çıkartılmak istendi. 2 kişilik sepete 6 işçi binince, ağırlığı taşıyamayan halat koptu. Yaklaşık 10 metre yükseklikten düşen işçilerden Murat Gümüş ile Cengiz Kutlam hayatını kaybederken; ağır yaralanan Halil Aslan, Latfi Kaya, Fehmi Kaya ve Mustafa Gümüş götürüldüğü hastanelerde tedaviye alındı. (ADANA/DHA)

Etiketler adana işçi vinç