İki bankaya saldırdı, 'Parasal sisteme karşıyım' dedi

Antalya'da iki banka şubesine zarar veren Cem Mustafa D., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Cem Mustafa D., emniyete götürülürken, "Parasal sisteme tek başına olan bir direniştir bu. Parasal sisteme karşıyım" diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Antalya'da bir banka şubesine otomobiliyle, diğerine ise kazmayla girerek zarar veren 28 yaşındaki Cem Mustafa D., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Cem Mustafa D. emniyete götürülürken, "Parasal sisteme tek başına olan bir direniştir bu" dedi.

Muratpaşa ilçesinde özel bir bankanın şubesine 3 Mart'ta sabaha karşı otomobiliyle giren Cem Mustafa D., bankanın kapı ve camlarını kırdı. Bankanın üst katında bilgisayar ve monitörleri başta olmak üzere tüm ofis malzemelerini yerlere saçan Cem Mustafa D., eline aldığı bir deste kağıdı tutuşturup sistem odasını yakmaya çalışırken gelen polisler tarafından engellendi.

Cem Mustafa D., polis merkezine götürülürken, "Parasal sisteme tek başına olan bir direniştir bu. Herkesin borcu yok mu bankaya? Bankaya girmeye çalıştım, yeni bankalarda buluşmak üzere. Banka olur ya da parayla dönen her şey olur. Parasal sisteme karşıyım" şeklinde konuştu. İşlemlerinin ardından sulh ceza mahkemesine çıkarılan Cem Mustafa D., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

antalya-banka-saldiri-2

BAŞKA BİR BANKAYA KAZMAYLA GİRDİ

Cem Mustafa D., 12 Haziran'da ise bir kamu bankasının kapısını kazmayla kırarak içeri girdi. Gişe memurlarının kullandığı bankoya zarar veren Cem Mustafa D., yanında getirdiği bidondaki sıvıyı da etrafa dökerek kaçtı.

Olayla ilgili çalışma başlatan polis, bankanın ve çevresindeki güvenlik kamera kayıtlarını izleyerek şüphelinin Cem Mustafa D. olduğunu, olay sonrasında kent dışına çıktığını tespit etti. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri şüphelinin babası B.D. ile yaptığı görüşmede, oğlunun dönüş yapacağı gün teslim olacağını ifade etti.

Dün Antalya'ya dönen Cem Mustafa D. babası ile birlikte Asayiş Şube Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu. Psikolojik rahatsızlığı olduğu belirtilen Cem Mustafa D., emniyetteki ifadesinde olayı tam olarak hatırlamadığını, parasal sisteme karşı bir tepki olarak gerçekleştirdiğini söyledi.

Cem Mustafa D., polisteki ifadesinin ardından "Mala zarar verme" suçlamasıyla, sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Cem Mustafa D., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (ANTALYA/DHA)