'Sosyal deney yapıyoruz' diyen gençlere müstehcenlikten gözaltı

Nazilli'de Halkla İlişkiler öğrencisi iki genç kadın 'Dert dinlemek 1 TL, sarılmak 1 TL' yazılı dövizle sokağa çıktı. Polis 'müstehcenlikten' işlem yaparak gözaltına aldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde üniversite öğrencisi 19 yaşındaki iki genç kadın, kartona yazdıkları 'Dert dinlemek 1 TL, sarılmak 1 TL' yazılı dövizlerle sokağa çıktı. Bazı kişiler gençlere tepki gösterirken, bazıları sarılıp derdini anlattı. Şikayet üzerine polisin karakola götürdüğü gençler, 'sosyal deney kapsamında böyle bir eylemde bulunduklarını' söyledi, ancak haklarında 'müstehcenlik'ten işlem yapıldı.

Nazilli Belediye Meydanı'nda dün saat 16.30 sıralarında Adnan Menderes Üniversitesi Bozdoğan Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümü 1'inci sınıf öğrencileri 19 yaşındaki H.E. ile K.D. kartona yazdıkları 'Dert dinlemek 1 TL, sarılmak 1 TL' dövizleriyle oturmaya başladı. Dövizi okuyanların bir kısmı parayla gençlere sarıldı ya da dertleşti. Tepki gösteren bir kişi ise durumu polise bildirdi.

Meydana gelen polis, iki üniversiteliyi ve 1 lira vererek derdini anlatan bir başka genci emniyete götürdü. İki üniversite öğrencisinin 'sosyal deney kapsamında böyle bir eylemde bulunduklarını' söyledikleri ifade edildi. Buna karşın 2 öğrenci hakkında, 'müstehcenlik'ten yasal işlem yapıldı. Daha sonra gözaltına alınanların tümü serbest bırakıldı. İki öğrenci hakkındaki evrakların daha sonra savcılığa gönderileceği belirtildi.

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı ise söz konusu öğrencilerin polis merkezinde beyanlarına başvurulduğunu, ancak haklarında savcılıkça herhangi bir işlem yapılmadığını açıkladı. (NAZİLLİ/DHA)

açıklama-haber .

Etiketler polis deney Nazilli