Tartıştığı ailesini öldürdü

Adana'da yaşayan Denizhan Dener, kız isteme için çağırdığı ailesi ile tartıştı. Ailesinden 5 kişi öldüren Dener, daha sonra intihar etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Adana'da, ihbar üzerine bir apartman dairesine giden polisler 6 kişinin cesedini buldu. Denizhan Dener, 6 yıldır birlikte olduğu kız arkadaşı Z.K.'yi istemeleri için evine çağırdığı ailesini öldürdü. Polisi arayıp "Hepsini öldürdüm" diyen Dener, intihar etti.

Olay, bu akşam saat 20.00 sıralarında Seyhan ilçesinde bir apartman dairesinde meydana geldi. Annesi ve babası yıllar önce ölen Denizhan Dener, 6 yıllık sevgilisi Z.K.'yi istemesi için akrabalarını evine çağırdı.

Emekli vali olan eniştesi 76 yaşındaki İsmet Metin, halası 68 yaşındaki Nursen Metin, kızları 41 yaşındaki Senem Metin, diğer halası 66 yaşındaki Gönül Cengiz ve Gönül Cengiz'in 38 yaşındaki oğlu Suphi Cengiz, Denizhan Dener'in evine gitti.

POLİSİ ARADIKTAN SONRA İNTİHAR ETTİ

Hatay'da oturan Z.K.'yi istemeye gitmeye hazırlanan Denizhan ile ailesi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından Denizhan Dener, tabancası ile aile üyelerini öldürdü.

Yoğun silah seslerini duyanlar polisi ararken, 5 kişiyi öldüren Denizhan Dener, önce Z.K.'yi arayıp, cinayet işlediğini söyledi. Ardından da 155 Polis İmdat Hattı'nı arayıp evinin adresini verdi. "Hepsini vurdum" diyen Dener, telefon açık iken tabancasındaki son kurşunu kendi başına sıkarak yaşamına son verdi.

İhbar üzerine eve gelen polis ekipleri, silah sesi gelen dairenin zilini çaldı ancak cevap alamayınca çilingir çağırdı. Çilingir de kapıyı açamayınca çağrılan Adana Büyükşehir Belediyesi'nin CANKUR ekipleri kapıyı kırdı.

Evde emekli İsmet Metin, eşi Nursen Metin, kızları Senem Metin, Gönül Cengiz ile oğlu Suphi Cengiz ve Denizhan Dener'in cesedi bulundu.

SEVGİLİSİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Denizhan Dener'in sevgilisi Z.K. de, Hatay'dan olay yerine geldi. Haberi duyan Z.K. sinir krizi geçirdi. Genç kadın yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Evde yapılan incelemenin ardından ölen 6 kişinin cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Adana Emniyet Müdürü Osman Ak da olay yerine gelerek bilgi oldu. (ADANA/DHA)