Konya'da Afgan ve Suriyeli gençler bıçaklandı

Konya'da Afgan ve Suriyeli gençler bıçaklandı. Polis, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Konya'da meydana gelen iki ayrı olayda Afganistan ve Suriye uyruklu gençler saldırganlar tarafından bıçaklandı. Yaralanan 2 Afgan ve 1 Suriyeli tedavi altına alınırken, saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

İlk olay, saat 21.00 sıralarında Meram ilçesi Aldülaziz Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Afgan uyruklu 23 yaşındaki Mohammad Ebrahım Rozı ve 20 yaşındaki Abül Kahar yanlarında üç arkadaşı ile birlikte sokakta yürüdükleri sırada 10 kişilik başka bir grupla tartışma yaşandı. Çıkan kavgada Afganlı Mohammad Ebrahım Rozı sol karın boşluğundan, Abül Kahar ise sırtından bıçaklandı. Yaralılar yanlarındaki arkadaşları tarafından Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alınan yaralıların hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

İkinci olay da akşam saatlerinde Alaaddin Tepesi'nde meydana geldi. Suriyeli 17 yaşındaki Yousef Haj Khalıl, 10 kişilik bir grubun bıçaklı saldırısına uğradı. Sağ bacağından yaralanarak hastaneye kaldırılan Khalıl'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

İki olayın bağlantılı olabileceği ihtimali üzerinde duran polis, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. (KONYA/DHA)