Saadet zinciri ile dolandırıcılığa tutuklama

Bursa’da kılık değiştirerek çok sayıda kişiyi 13 milyon liraya varan miktarlarda dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan 38 yaşındaki Arzu M., 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan tutuklandı. 'Ponzi' adı verilen yöntemle 60’a yakın kişiyi dolandırdığı iddia edilen M.’nin değişik peruklarla kılıktan kılığa girdiği fotoğrafları sosyal medya hesabında yer aldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin savcılıktan alınan izin sonrası başlattığı soruşturma ardından, İzmir ve İstanbul illerinde de çok sayıda kişiyi dolandırdığı öne sürülen Arzu M., Mustafakemalpaşa İlçesi’nde yakalandı. 'Saadet zinciri' benzeri olduğu söylenen 'Ponzi' adı verilen sistem ile 60'a yakın kişinin 13 milyon lirasını dolandırdığı öne sürülen Arzu M.’nin üzerinde sahte kimlik ve ehliyet ile her dolandırıcılık sonrası kullandığı 18 adet farklı peruk ile döviz ve Türk Lirası bulundu.

perukEmniyet Müdürlüğü’nde sorgulaması yapılan Arzu M., ifadesi alındıktan sonra 'Nitelikli dolandırıcılık' suçundan çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. M.’nin değişik peruklarla kılıktan kılığa girdiği fotoğraflarının sosyal medya hesabında yer aldığı görüldü. (DHA)