Engelli kadına AVM'de tecavüz!

Engelli bir kadın Esenyurt’ta bir AVM’de tecavüze uğradı. Tecavüz davası 13 Şubat'ta...

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- İstanbul’da tekerlekli sandalyeye bağlı yaşayan kas hastası D., bir AVM’nin engelli tuvaletinde tecavüze uğradı. D.'nin üçüncü davası 13 Şubat'ta görülecek.

HASTANEYE KALDIRILDI

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, İstanbul'da ailesiyle birlikte yaşayan 39 yaşındaki D., 12 yıl önce kas hastalığına yakalanarak, tekerlekli sandalyeye bağlı yaşamaya başladı. D., Haziran 2016’da Facebook üzerinden Erol G. (35) ile tanıştı. Evli ve üç çocuk babası Erol G., D.’ye eşinden iki yıl önce ayrıldığını söyledi. D. ile Erol G., en son 24 Eylül 2016’da Esenyurt’ta bir AVM’de buluştuğunda, Erol G., D.’ye engelli tuvaletinde tecavüz etti. Olay sonrası D., baygınlık geçirdi. Ayıldıktan sonra hastaneye giden D.’nin kanaması durdurulamadı. İç kanama riskine karşılık ameliyata alınmak istenen D., kas hastalarının anestezi sonrasında ayılmama ihtimali olduğu için ameliyat edilemedi. D. tedavisinin ardından taburcu edildi.

D.’nin şikâyeti üzerine aynı gün hastanede gözaltına alınan Erol G., ertesi gün tutuklandı. Erol G. hakkında "nitelikli cinsel saldırı" ve "cebir, tehdit ve hile ile kandırarak, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Erol G., mahkemedeki ifadesinde, D. ile 'rızası' doğrultusunda cinsel ilişkiye girdiklerini ileri sürdü.

Üyesi olduğu Türkiye Kas Hastalıkları Derneği üyesi D., psikolojisi elvermediği için ilk iki duruşmaya katılmadığını ancak 13 Şubat’ta görülecek duruşmaya gideceğini ifade ederek şunları söyledi: "Benim hayatım zaten çok zordu. Bu olaydan sonra hayatla bağım koptu. Çırpınıyorum... İnsanlara karşı inancımı ve güvenimi yitirdim. Bir kadının başına gelebilecek en zor şeyi yaşadım. Tecavüz, başa gelmeden anlaşılmıyormuş."