Eski eşini vuran sanık tahliye edildi

Adana'da eşini vuran Durak tahliye edildi. Durak'a kasten yaralamadan 3 yıl hapis cezası verilmişti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Adana'da eski eşi 21 yaşındaki Sevinç T.'yi pompalı tüfekle ayaklarından yaralayan 22 yaşındaki Sait Durak, 39 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandığı mahkemede, 3 yıl hapis cezasına çarptırılıp tahliye edildi.

Sevinç T., eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle 2015'te boşandı. Sait Durak, ölümle tehdit ettiği Sevinç T.'yi 31 Ağustos'ta pompalı tüfekle ayaklarından vurdu. Bu sırada evlerinin balkonunda oynayan 6 yaşındaki Esma K. seken saçmalardan yaralandı. Sait Durak'ın devam eden tehditleri nedeniyle Sevinç T., oturduğu evini başka bir yere taşıdı. Polis ekipleri de Sait Durak'ı yakalamak için çalışma başlattı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın girişimiyle, Sevinç T.'nin adres ve kimlik bilgilerinin gizlenmesi sağlandı. Ayrıca Başsavcılık, Sevinç T. ile anne Hürü U.'ya yakın koruma ekibi görevlendirip, 24 saat süreyle koruma altına alınmasını da sağladı.

Sait Durak, 30 Ekim'de Denizli Mahallesi'nde saklandığı evde yakaladı. Adam yaralamak ve hırsızlık gibi 4 ayrı suçtan aranan Sait Durak tutuklanırken, hakkında 'kasten öldürmeye teşebbüs', 'silahla tehdit', 'kasten yaralama' ve 'tehdit' suçlarından 39 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

'ÖLDÜRMEK İSTESEYDİM ÖLDÜRÜRDÜM'

Duruşmanın ilk celsesinde savunma yapan Sait Durak, "Öldürmek isteseydim öldürürdüm" dedi.