Beyoğlu esnafından eylem: 54 mekanın kapatılacağı bilgisi var

Beyoğlu Esnaf Dayanışması, belediyenin, masa-sandalye ihlali gerekçesiyle verdiği kapatma kararını protesto etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Beyoğlu Esnaf Dayanışması, Beyoğlu Belediyesi'nin 10'dan fazla mekan için verdiği kapatma kararını protesto etti. Mis Sokak'ta biraya gelen grup, "Mekan kapatmaları kabul etmiyoruz", "Beyoğlu'nda mekan kapatmalara son" pankart ve dövizlerini taşıdı. Eylemde, "Beyoğlu bizim İstanbul bizim", "Misbah elini Beyoğlu'ndan çek" sloganları attı.

Beyoğlu Esnaf Dayanışması adına basın açıklamasını Ufuk Dündar yaptı. Beyoğlu Belediyesi'nin dün 10'dan fazla mekan için kapatma kararı verdiğini aktaran Dündar, "Kurabiye Sokak'ta 6, Balo Sokak'ta 6 mekanın 3 gün süreyle kapatıldığını tespit ettik. Toplamda 54 mekanın kapatılacağı bilgisi var" dedi.

BELEDİYE DAHA İNSAFLI BİR YAPTIRIM UYGULAYABİLİR

Kapatma kararına gerekçe olarak masa-sandalye kuralının gösterildiğini dile getiren Dündar, "Ancak bu sefer ki uygulamada belediyenin çok belirgin bir can yakma, yıldırma ve bilinçli bir kötülük yapma isteği kendini açıkça gösteriyor. Mekanlar 3 günlüğüne ve esnafın tek iş yaptığı hafta sonunu içerecek şekilde; Cuma-Cumartesi-Pazar günleri kapatılıyor. Belediye daha insaflı bir yaptırım uygulayabilir ama en acımasızını tercih ediyor" şeklinde konuştu.

'DAHA SERT ÖNEMLER ALMAKTAN ÇEKİNMEYİZ'

Beyoğlu Belediyesi'nin esnafa yönelik tutumunu "düşmanca" olarak nitelendiren Dündar, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bu yaklaşım devam ettiği taktirde, Beyoğlu esnafı olarak mekanlarımızı korumak, hem de Beyoğlu'nda var olmaya devam etmek için daha sert önlemler almaktan çekinmeyeceğimizi ilan ediyor ve belediyeyi uyarıyoruz. Masa-sandalye başta olmak üzere hiçbir ihlal, mekan kapatmanın gerekçesi olamaz. Bu vahşi uygulamadan derhal vazgeçin. Aksi taktirde olası bir ihtilaftan Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu Belediyesi sorumlu olacaktır" (İSTANBUL/DHA)

Beyoğlu'nda 10'dan fazla mekâna kapatma kararı!Beyoğlu'nda 10'dan fazla mekâna kapatma kararı!