Radyocu Cem Arslan'dan itiraz: Chucky gibi!

Cem Arslan, kendisini bıçaklayan Müge Arcan'ın serbest bırakılmasına itiraz etti. "Etrafımdakileri kıskandığı için tek tek bıçaklıyor" dedi.

DUVAR – Radyo programcısı Cem Arslan, Beyoğlu’nda kendisini bıçaklayan Müge Arcan’ın serbest bırakılmasına itiraz etti. Cem Arslan bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği’ne 3 sayfalık dilekçe sundu.

Cem Arslan’ın uzun yıllardan beri radyoculuk yaptığı belirtilen dilekçede şu ifadeler kullanıldı: “Taksim istikametine yürüdüğüm esnada şüpheli Müge Arcan arkamdan gelerek ‘Seni geberteceğim’ şeklinde tehdit ederek, bağırarak beni bıçaklamaya başladı. Olayın ardından şüpheli tarafından 15 cm uzunluğunda ve 25-30 adet dikiş ile giderilebilecek şekilde ‘kasten öldürmeye teşebbüsle’ vücudumun sırt kısmına kesi açılmıştır. Şüpheli bundan öncede defaatle tarafıma, çalışma arkadaşlarıma ve başkaca şahıslara saldırılarda bulunmuştur.”

Şüpheli Arcan’ın mahkemeden imza atma şartıyla serbest bırakıldığı hatırlatılan dilekçede Hakkında tarafıma ve üçüncü kişilere zarar vermesini engelleyecek herhangi bir koruma tedbiri bulunmamaktadır” denilerek şüphelinin tutuklanması için şartların olgunlaştığı kaydedildi. Dilekçede, şüphelinin öldürme kastıyla hareket ettiği, planlayarak saldırdığı belirtildi.

‘BİR SERİ KATİL CHUCKY’E BAĞLADI’

Cem Arslan daha sonra adliye önünde basına açıklama yaptı. “Bıçakladığı beş ya da altıncı kişiyim” diyen Cem Arslan, “Serbest kaldı. Herhalde birinin ölmesi veya daha da büyük bir şey yapması falan bekleniyordu. Ben anlamıyorum. Bu kişinin psikolojik rahatsızlıkları var. Kendisinin tedavi edilmesi lazım. Çünkü artık tehlikeli boyutlara ulaştı. Her istediğini bıçaklıyor ve adalet sistemi onu yüreklendiriyor, cesaretlendiriyor. Kendisine ‘Cem Arslan’ı niye bıçakladınız?’ diye sordular. O da ‘Raporum var, ne olacak ki biraz sonra serbest kalacağım’ diye cevap verdi. Ben de istiyorum ki tedavi olsun etrafa tehlike saçmaya bir son verilsin. Kendi kurgusuyla ‘Kendini benimle evli iki çocuğumuz var ve beraber yaşıyoruz’ olarak açıklıyor. Benim etrafımdaki bayan programcı arkadaşların tamamını da kıskandığı için tek tek kalbinden bıçaklıyor. Yani bir seri katil, Chucky’e bağladı. Devamlı Chucky gibi takılıyor. Sistem de onu yüreklendiriyor” ifadelerini kullandı. (İSTANBUL/DHA)