Ders: Din, Konu: FETÖ mü Erdoğan mı?

“Okulumuza yeni atanan öğretmenimiz bakanlıktan gelen yazı doğrultusunda 15 Temmuz'u işlemiş ancak anladığımız kadarıyla biraz fazla detaya girmiş.”

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 19 Eylül'de başlayan yeni eğitim-öğretim yılının ilk haftasında 15 Temmuz etkinlikleri düzenlenmesi yolundaki talimatının ardından okullardan farklı haberler geliyor.

Son haber İskenderun'dan. Evrensel'den Tugay Demir'in haberine göre İskenderun’da Mithat Paşa İlköğretim Okulu’nun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Murat Arıcan, 15 Temmuz anma programı kapsamında işlediği ilk dersinde 4. sınıf öğrencilerine “Kim FETÖ’yü seviyor, kim Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyor” diye sordu.

'KİM AK PARTİLİ KİM CHP'Lİ?'

Velilerin aktardığına göre öğretmen Arıcan, 22 Eylül tarihinde işlenen derste “Kim AK Partili kim CHP’li kim HDP’li” diyerek 9-10 yaş grubundaki öğrencilerden el kaldırmalarını istediğini istedi.

İsmini vermek istemeyen bir veli, öğretmeni Murat Arıcan’ın “FETÖ kim biliyor musunuz?” “Kötü askerler darbe yapmaya çalıştı, cumhurbaşkanımız buna engel oldu” dediğini söyledi.

15 Temmuz da yaşananlara ilişkin belgeselin sınıfta izletilmesine de tepki gösteren veli, “Biz darbe günü ve sonrasında çocuklarımızın psikolojisi bozulmasın, savaş mı var diye endişe etmemeleri için TV bile açmadık. 8-9 yaş grubundaki çocuklara darbe, tank, çatışma görüntüleri izletilmesi akla uygun bir şey değil” dedi.

'YAZILI İHTAR VERDİK'

Evrensel'in haberine göre okul müdürü Berivan Kuyubaşıoğlu, velilerin anlattıklarını doğrularken Arıcan’a yazılı ihtar verdiklerini söyledi.

Kuyubaşıoğlu, Din Kültürü Öğretmeni Arıcan’ın derste sorduğu soruları ise “Okulumuza yeni atanan öğretmenimiz bakanlıktan gelen yazı doğrultusunda bu konuları işlemiş ancak anladığımız kadarıyla biraz fazla detaya girmiş” dedi.

Kuyubaşıoğlu, “Olayın tekrarlanması durumunda gerekli işlemleri uygulayacağız” dedi.