Üç dilli tabela geri döndü

Derik Belediyesi'ne kayyım atanan Kaymakam Safitürk’ün indirttiği Türkçe, Kürtçe ve Ermenice 'Derik Belediyesi' yazan tabela yeniden yerine asıldı.

DUVAR – Mardin’in Derik ilçe Belediyesi’nin kayyım atandıktan sonra kaldırılan Türkçe, Kürtçe ve Ermenice yazılı tabelası yeniden asıldı.

Derik Belediyesi’ne Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün kayyum olarak atanmasının ardından, belediyenin iki cephesinde bulunan Türkçe, Kürtçe ve Ermenice yazılı tabela 3 gün önce sökülerek, yerine Türk bayrağı asıldı. Ermenice yazı çıkarılarak Türkçe ve Kürtçe olarak yenilenen tabela, önceki akşam polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında yeniden yerine asıldı.

İKİNCİ KEZ SÖKÜLDÜ

İlki olarak DBP’li Belediye Başkanı yerine kayyum olarak atanan Kaymakam Safitürk’ün talimatı ile indirildiği belirtilen ‘Derik Belediyesi’ yazılı tabela, dün gece saat 23.00 sıralarında yeniden söküldü.

Polisler tarafından belediye binası karşısında bulunan kaymakamlık konutuna götürülen tabela, daha sonra Ermenice de eklenerek yeniden getirildi. Türkçe, Kürtçe ve Ermenice ’Derik Belediyesi’ yazılı olan tabela gece geç saatlerde itfaiye aracı ile yeniden belediye binasına asıldı. (MARDİN/DHA)