Emniyet Müdürlüğü önünde 4 saatlik tüfekli eylem

Kayseri'de park yeri nedeniyle polisle tartışan 42 yaşındaki Yavuz Demir, Emniyet Müdürlüğü önüne gelerek tüfekle havaya ateş etti. Ardından tüfeği çenesinin altına dayayan Demir, 4 saatlik çaba sonucu eylemine son verdi.

DUVAR – Kayseri’de, psikolojik tedavi gördüğü ve bir yıl önce eşinden boşandığı belirtilen Yavuz Demir, akşam saatlerinde park yeri nedeniyle polisle tartıştı. Aynı zamanda gazi olan Demir, tartışmanın ardından eve gidip aldığı tüfekle İl Emniyet Müdürlüğü’nün önüne geldi. Havaya 6 el ateş eden Demir, daha sonra 38 HB 496 plakalı otomobili ile Emniyet Müdürlüğü’nün önündeki otoparka geçerek tüfeği çenesinin altına dayadı. Polisler caddeye kapanlar yerleştirip, Emniyet Müdürlüğü’nün önünü beton barikatlarla kapattı. Emniyet Müdür Yardımcısı Şener Emekli’nin 4 saatlik çabası sonucu ikna edilen Demir, tüfeği polislere teslim ederek eylemine son verdi.

Havaya ateş ederken, boynundan yaralanan Yavuz Demir, çağrılan ambulansla polis eşliğinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. (KAYSERİ/DHA)