Demokrasi nöbetinde 5 yaşındaki kıza istismar iddiası

Hemen her gün yenileri yaşanan cinsel istismar haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Bu kez yer Hatay, mağdur 5 yaşında bir kız çocuğu.

DUVAR – Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde bir kişi, 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismara kalkıştığı iddiasıyla tutuklandı. Pazartesi günü İskenderun’daki Anıt Alanı’nda demokrasi nöbetine katılan bir ailenin kızı ortadan kayboldu. Ailenin yardım istemesi üzerine polis kızı aramaya başladı. Bu sırada emniyete, bir kişinin küçük kız çocuğu ile birlikte Atatürk Bulvarı’nda briç salonun civarında ıssız bir yere doğru gittiği yönünde ihbar geldi. Burada kıza cinsel istismarda bulunmaya kalkıştığı iddia edilen şüpheli, polisleri görünce kaçarak izini kaybettirdi.

Küçük çocuğu ailesine teslim eden ekipler, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Görüntülerde kız çocuğunu elinden tutarak sahil bulvarına doğru götüren kişinin 2 yıl önce hakkında cinsel istismardan işlem yapılan 35 yaşındaki Hüseyin Ç. olduğu saptandı. Polis, şüpheliyi dün otobüsle Samsun’a gitmek isterken Pozantı yolunda yakaladı.

Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Hüseyin Ç., nöbetçi mahkemece tutuklandı. (DHA)