Kendisine sarkıntılık eden eniştesini öldürdü

Mersin'de 51 yaşındaki Ahmet Çiftçi'yi, baldızı 20 yaşındaki Şirin Yıldız'ın "namusunu koruma" gerekçesiyle öldürdüğü ortaya çıktı.
MERSIN'DE ENISTESI AHMET CIFTCI'YI BICAKLAYARAK OLDURMEK SUCUNDAN YAKALANAN SIRIN YILDIZ, SUCUNU ITIRAF EDEREK, "MASAJ YAPARKEN ILERIYE GIDINCE NAMUSUMU KORUMAK ICIN OLDURDUM" DEDI. FOTO : MERSIN, (DHA)

DUVAR – Mersin’de birlikte yaşadığı ağabeyinin evinde cesedi bulunan 51 yaşındaki Ahmet Çiftçi’nin, baldızı 20 yaşındaki Şirin Yıldız tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Emniyette suçunu itiraf eden genç kız, “Bana sarkıntılık yapınca namusumu korumak için öldürdüm” dedi.

Merkez Toroslar İlçesi Turunçlu Mahallesi’nde ağabeyi 51 yaşındaki Yaşar Çiftçi ile yaşayan Ahmet Çiftçi, iddiaya göre pazartesi sabah evden ayrıldı. Akşam kardeşinden haber alamayan Yaşar Çiftçi, tüm aramaya rağmen ona ulaşamadı. Ertesi gün işe giden Yaşar Çifti, eve döndüğünde kardeşini evde kanlar içerisinde yerde buldu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, Ahmet Çiftçi’nin göğsünden ve sırtından bıçaklanarak öldürüldüğünü saptadı.

MERSIN'DE AHMET CIFTCI'NIN ZAMAN ZAMAN GORUSTUGU BALDIZI SIRIN YILDIZ TARAFINDAN BICAKLANARAK OLDURULDUGU ORTAYA CIKTI. FOTO:MERSIN, (DHA)

‘NAMUSU KORUMAK İÇİN ÖLDÜRDÜM’

Ahmet Çiftçi’nin cesedi otopsinin ardından toprağa verilirken, polis çevrede yer alan iş yerlerinin kamera görüntülerini incelemeye aldı. Olaydan kısa bir süre önce Ahmet Çiftçi’nin bir genç kızla eve girdiği saptandı. Yapılan araştırmada genç kızın Çiftçi’nin baldızı Şirin Yıldız olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan Şirin Yıldız, sorgusunda suçunu itiraf etti. Ablası ile yaklaşık 2 yıldır ayrı yaşayan eniştesi Ahmet Çiftçi ile zaman zaman görüştüklerini anlatan Şirin Yıldız, “Olay günü de buluşup birlikte eve gittik. Evde birlikte alkol aldık. Bir süre sohbet ettikten sonra bana sarkıntılık etmeye başladı. Bir anda kendimi kaybederek, çantamda bulunan çakı ile bıçakladım. Aşırı alkollü olduğu için göğsüne isabet eden bıçakla yere düşünce iki kez de sırtından bıçaklayarak kaçtım. Namusumu korumak için bıçakladım” dedi.