Anneden yürek burkan soru: Kızımın elleri nerde?

İzmit'te dövülerek öldürülen ve elleri bileklerinden baltayla kesilmiş halde cesedi bulunan Nuran Dutlu'nun annesi duruşmada sanıklara "Ben kızımı elsiz defnettim. Kızımın ellerini ne yaptınız?" diye sordu.

DUVAR – İzmit Kandıra yolunun Çayırköy mevkiinde, geçtiğimiz ocak ayında, naylona sarılan bir kadın cesedi bulundu. Elleri bileklerinden kesilen, dövüldüğü ve iple boğularak öldürüldüğü tespit edilen kadının Nuran Dutlu olduğu belirlenirken, jandarmanın kurduğu 15 kişilik özel ekip cinayeti aydınlattı. Jandarmanın operasyonu ile yakalanan Muhammet Yıldız ile kız arkadaşı Sertaç Özer tutuklandı. Muhammet Yıldız, ifadesinde Nuran Dutlu’yu, kendisine borcu olan 5 bin lirayı ödememesi nedeniyle çıkan tartışmada Bursa’da iple boğduğunu, ellerini keserek ufak parçalara böldüklerini, daha sonra klozete attıklarını, ardından da cesedi Kandıra yolunda attıklarını söyledi.

Kocaeli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında tutuklu sanıklar Muhammet Yıldız ile kız arkadaşı Sertaç Özer, tutuksuz yargılanan Serkan Altıok, Vedat Ay ile öldürülen Nuran Dutlu’nun annesi Hediye Durmuş katıldı.

Duruşmada, öldürülen Nuran Dutlu’nun annesi Hediye Durmuş “Sanıklara bir tek sorum var. Benim kızımdan ne istediniz? Ben bunun cevabını istiyorum. Kızımın ellerini ne yaptınız? Ben kızımı elsiz defnettim. Bunun cevabını istiyorum” dedi.

Daha sonra mahkeme heyeti tutuklu sanık Sertaç Özer’e söz verdi. Özer savunmasında “Tahliyemi istiyorum” dedi. Diğer tutuklu sanık Muhammet Yıldız ise önceki savunmasını tekrar ettiğini söyledi.

‘YÜZLERİNDE İNSANLIK NAMINA BİR ŞEY YOK’

Duruşma sonrasında açıklama yapan anne Hediye Durmuş, “Biz suçsuzuz diyorlar başka da bir şey demiyorlar. Ben çocuğumu elsiz ayaksız defnettim. İnşallah en ağır şekilde müebbet alırlar da birazcık içim serinler. Öldürürken kendilerini hiç düşünmediler mi? Acaba bana da böyle yapsalar ben ne olurdum diye düşünmediler mi? Yüzlerinde insanlık namına hiçbir şey kalmamış” dedi. Muhammet Yıldız ile Sertaç Özer’in tutukluluk hallerinin devamına karar verilerek, duruşma 7 Eylül 2016 tarihine ertelendi.