Yarı çıplak marketçi maskeli hırsıza karşı

İstanbul Ulus’ta bir markete sigara çalmak için giren maskeli hırsızlar, işyeri sahibi iç çamaşırıyla kovalayınca kaçtı. Hırsızların çalıntı çıkan cipi de polis aracıyla çarptıştı.

DUVAR – İstanbul’da girdikleri marketten koliler dolusu sigara çalmak isteyen hırsızları, seslere uyanan işyeri sahibi iç çamaşırıyla kovaladı. Kameralara yansıyan o anlarda hırsızlar aldıkları eşyaları bırakıp kaçarken, işyeri sahibinin ihbarıyla yakalandılar. Hırsızlar, ifadelerinde ‘sağlığa zararlı olduğu için’ sigaraları çaldıklarını söyledi.

ARACIN PLAKASINI POLİSE BİLDİRDİ

Sabah’ın haberine göre, Beşiktaş Ulus Mahallesi’nde bir süpermarketin kilidini kesen maskeli çetenin dört üyesi, içerideki sigaraları yanlarında getirdikleri karton kutulara doldurdukları sırada market sahibi O.B. sesler üzerine uyandı. O.B., üzerinde iç çamaşırıyla saldırdığı soyguncuları sopayla püskürtmeyi başardı. Güvenlik kamerasına yansıyan o anlarda O.B., kaçan hırsızların bindiği lüks cipin plakasını polise bildirdi. Cipin izine ulaşan polis ekipleri ile hırsızlar arasında amansız bir takip başladı. Şüpheliler polislere ateş açınca kısa süreli bir çatışma çıktı. Bir başka polis aracı tarafından önü kesilen ciple ekip otosu kafa kafaya çarpıştı. Kazada 4 polis memuru yaralandı. Cipteki 4 hırsızlık şüphelisi gözaltına alındı.

CİP DE ÇALINTI ÇIKTI

Çete üyeleri iddialara göre polisteki ifadelerinde “Sigara zaten sağlığa zararlı. Ondan çalıyoruz” dedi. Şüpheliler E.S. (35) S.K. (36), G.K. (39) ve C.A. (35) adliyeye sevk edildi. 

Cipin geçtiğimiz martta Büyükçekmece’den çalındığı, üzerine sahte plakalar takıldığı ve boyatılarak renginin değiştirildiği ortaya çıktı. Çete üyelerinin 3 ay içinde aynı ciple 5 farklı hırsızlık ve soygun olayını gerçekleştirdiği belirlendi. (Kaynak: Sabah)