Ensar'ın yaz okuluna karşı 3 bin imza

DUVAR – Manisa’da yaz okulu açan Ensar Vakfı’na karşı başlatılan protestolar kapsamında bugün CHP’liler ve diğer sivil toplum kuruluşları, kursun açıldığı Murat Germen Ortaokulu’nun önünde eylem yaptı. CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ve CHP İl Başkanı Halil Tokul’un da katıldığı eylem sırasında polis, topluluğu okula sokmak istemedi. Biçer’in polislerle konuşmasının ardından grup okul bahçesine girdi.

‘GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE’

Burada bir açıklama yapan Biçer, gözlerinin Ensar Vakfı‘nın üzerinde olduğunu söyledi. Biçer, “Bizim hiç kimsenin dini duygularıyla kesinlikle sorunumuz yok. Bunu çok net olarak söyledik. Bizim derdimiz din eğitiminin devletin bütçesiyle bir vakıf tarafından yapılıyor olmasıdır. Ensar Vakfı’nın yaz okulunun kapatılması için 3 bin imza topladık. Toplanan binlerce imza Milli Eğitim Müdürlüğü’ne veriyoruz” dedi.

‘VAKFIN KAPISI HERKESE AÇIK’

Ensar Vakfı’nın Manisa Şube Başkanı Arif Çeler’in yaptığı açıklamaya da değinen Biçer, “Kamuoyu rahat olsun, Ensar Vakfı’nın kurslarında sınıfların kapıları herkese açıktır. Bu kurslarda erkek öğretmen görevlendirilmemiştir. Diyanete ait 4 öğretmen görevlendirilmiş’ diye bir açıklama yaptı. Bizim endişelerimize katıldığı için, endişelerimiz doğrultusunda önlem aldığı için teşekkür ediyoruz. Bu kursun kapıları kapalı olsaydı, burada erkek öğretmenler görevlendirilmiş olsaydı ne olacaktı” diye konuştu.

‘AÇACAKSA MÜFTÜLÜK AÇSIN’

Ensar Vakfı’na hükümet desteği olduğunu dile getiren Biçer, “Çocuklarımızı bu tehlikeli çıkar örgütünün eline bırakmayacağız. Dini kullanan, para dışında derdi olmayan bu vakfın çocuklara yaklaşmasına sessiz kalmayacağız. Yaz okulu açılacaksa müftülük açsın” dedi.(DHA)