Figen Yüksekdağ'dan Çilem Doğan'a: 'Senin çıkmanla güçlendik'

Kefaletle serbest bırakılan Çilem Doğan’ı Adana’daki evinde ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Senin çıkman inancımızı güçlendirdi" dedi.

DUVAR – HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ kefalefle serbest bırakılan Çilem Doğan’ı ziyaret etti. Partili kadınların da eşlik ettiği ziyaret sırasında Yüksekdağ, “Kadınlara dönük saldırılar karşısında dayanışmanın gücünü gördük. İnancımızı güçlendirdi senin çıkman. Bütün yüreğimizle yanındayız. Elimizden ne gelirse destek olmaya hazırız. Bütün kadın arkadaşlarımız için, Nevin için, Yasemin için. Şimdi onlar için mücadele etmemiz gerekiyor. Tam bir haksızlık, yaşamak için meşru müdafaa gösteriyor bir kadın, öyle bir haksızlık ki kadınları öldüren erkekler iyi hal indiriminden, kanaatle, erkekleri koruyan kararlardan yararlanıyorlar. Kadın örgütlerinin mücadelesi olmasaydı, kadın örgütleri olmasaydı karar böyle olmayacaktı” dedi.

‘TAHMİN EDİYORUM VİCDAN AZABI DUYULDU’

Evrensel gazetesinde yer alan habere göre, hiç pes etmediğini, umutsuzluğa kapılmadığını söyleyen Çilem Doğan ise, “Kendimi hiç yalnız hissetmedim. Mücadele olmasaydı ceza daha fazla olacaktı. 15 yılın üzerinde bir ceza olacaktı. Bütün koruma taleplerimiz reddedildi, bütün başvurularımız yok sayıldı. Keyfi olarak bir adamı öldürmüş muamelesi gördüm. Ama onlar da bilincindeydi, gerçekten mağdurdum, onlar da inandılar. Ben tahmin ediyorum vicdan azabı duyuldu da tahliye talebim kabul edildi, mücadele sayesinde oldu” dedi.

HABERİN TAMAMI