TÜRKİYE

Atalay Filiz'i yakalayan polislere ödül verildi

İzmir'in Menderes ilçesinde, 3 kişinin katil zanlısı Atalay Filiz'i yakalayan İlçe Emniyet Müdürü, komiser ve 6 polis memuru ve polise ihbarda bulunan 2 vatandaş, İzmir Valiliğince ve İl Emniyet Müdürlüğünce ödüllendirildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İzmir'in Menderes İlçesi'nde, İstanbul ve Ankara'daki toplam 3 cinayetten aranan Atalay Filiz'in yakalanmasını sağlayan 2 kişi ile görevli polisler İzmir Valiliği'nde düzenlenen törenle ödüllendirildi. Vali Erol Ayyıldız, "Bizim yaptığımız onların yaptığının bir karşılığı değil, ancak onları mükafatlandırmanın güzel olacağını düşündük" dedi.

MEMURLARA BİNER LİRA

Törende 155'i arayan Taha Gürses'e 2 bin, Atalay Filiz'i bir süre takip edip, bindiği minibüsün plakasını yine 155'e bildiren Mustafa Alsu'ya da 4 bin TL ve teşekkür belgesi verildi. Polis memurlarına biner lira ve takdir belgesi, rütbeli personele de takdir belgesi verildi.

VALİLİK İŞ SÖZÜ VERDİ

İhbarcılardan Mustafa Alsu vatandaşlık görevini yerine getirdiğini, herhangi bir ödül beklentisinin olmadığını söyledi. Taha Gürses de süreçte işsiz kaldığını, en büyük ödülün Vali Ayyıldız'ın iş sözü olduğunu, onun dışında bir beklentisi olmadığını belirtti. (İzmir/DHA)

IZMIR'IN MENDERES ILCESI'NDE, ISTANBUL VE ANKARA'DAKI TOPLAM 3 CINAYETTEN ARANAN ATALAY FILIZ'IN YAKALANMASINI SAGLAYAN 2 KISI ILE GOREVLI POLISLER IZMIR VALILIGI'NDEN DUZENLENEN TORENLE ODULLENDIRILDI. IHBARCILAR MUSTAFA ALSU (SOLDA) VE TAHA GURSES (SAGDA) (FOTO: TUFAN HAMARAT / IZMIR, DHA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR