TÜRKİYE

'Tayyip Bey 'iç savaş çıkarsa çıksın ezer geçeriz' dedi'

Gazeteci Levent Gültekin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de iç savaş çıkmasını göze aldığını iddia etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gazeteci Levent Gültekin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Kendisini iç savaş çıkar" diye uyaran üst düzey bir bürokrata, "Çıksın ezer geçeriz" yanıtını verdiğini iddia etti

Özgür Düşünce gazetesinden Hüseyin Keleş'e konuşan Levent Gültekin, şunları söyledi:

"Türkiye'nin yararına olan her şey Erdoğan'ın aleyhine. Erdoğan'ın işine yarayan her şey ise Türkiye'nin aleyhine. Ne yazık ki böyle bir durum var artık. Kendi pozisyonunu sağlama almak için, kendi seçmeni dâhil bütün ülkenin hayatını tehlikeye atıyor. Adını vermeyeyim, çok üst düzey bir bürokrat, emekliye ayrılma aşamasında Tayyip Bey'le vedalaşmaya gidiyor. Tayyip Bey o bürokrata, yapacakları ile ilgili bazı şeyler anlatınca bürokrat diyor ki ‘Bu dediklerinin yarısını yap, iç savaş çıkar bu ülkede' Tayyip Bey de “çıksın, ezer geçeriz” diye karşılık veriyor. Yani iç savaşı göze almış bir lider var. Ne için? Kişisel hırsı. Başka bir gerekçesi yok."

Bu diyaloğu nereden duyduğu sorusuna ise şu"Bürokratın kendisinden dinledim" yanıtını veren Gültekin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Vezneciler'deki bombalı saldırıda hayatını kaybeden polislerin cenaze töreninde düzenlenen saldırıyı da "Bir iç savaş provokasyonuydu" diye niteledi.

UZUN YILLAR İKTİDARA YAKIN GAZETELERDE ÇALIŞTI

Şu anda Diken'de köşe yazarlığı yapan Levent Gültekin, gazeteciliğe 1994 yılında Yeni Şafak gazetesinde başladı. 1995’de Yeni Şafak gazetesinin reklam müdürü oldu. 1998 yılın Yeni Şafak'tan ayrılarak Haber Postası adlı günlük bir gazete çıkardı ancak bu ayrılık kısa sürdü. 1 yıl sonra Yeni Şafak gazetesine Genel Müdür olarak geri döndü.

2000 yılında Yeni Şafak'tan ayrılan Gültekin, Gerçek Hayat adlı bir dergi kurdu. 5 yıl boyunca Gerçek Hayat derginin hem yayın yönetmenliğini hem de sahipliğini yürüttü.

2007 yılında Star Medya grubunda İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Olarak işe başladı. 2009’da Star Gazetesinden istifa edip dil eğitimi için Londra’ya gitti. 2010 yılında Londra'dan döndükten sonra, medya grup başkanı olarak Cine5’te çalışmaya başladı. 2010’un ortalarına doğru Cine5’teki görevinden ayrıldı.

İnternethaber.com ve Gazeteciler.com sitelerinde uzun yıllar yazarlık yapan Levent Gültekin, 2015 yılında kendi isteğiyle bu gruptan ayrılarak Diken'de yazmaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR