Türkiye 'vatandaşlığın en ucuza satın alındığı' üçüncü ülke oldu

Türkiye, 250 bin dolarlık gayrimenkul alımı ile dünyada bir aileye en ucuz vatandaşlık sunan üçüncü ülke konumunda.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye, dünyada bir aileye en ucuz vatandaşlık sunan üçüncü ülke konumuna geldi. En ucuz vatandaşlık sunan Antigua ve Barbuda'da bir ailenin bu ada ülkesinin pasaportuna sahip olabilmesi için 140 bin dolar ödemesi yeterli. İkinci ucuz ülke Dominik'te de, bir kişinin 200 bin doları ülkede oluşturulan fona yatırması ailesi ile birlikte ülke pasaportuna sahip olmaları için yeterli oluyor. Üçüncü sırada bulunan Türkiye'de ise halen 250 bin dolarlık gayrimenkul alımı ile vatandaşlık sahibi olunabiliyor ve bu vatandaşlık hakkı tüm aileye tanınıyor.

Sözcü'den Özlem Ermiş Beyhan'ın aktardığına göre, Türkiye'den vatandaşlık almak, bir Karayip ülkesi olan St. Lucia'dan ucuz. Bu adada vatandaşlık için 300 bin dolarlık gayrimenkul satın almak gerekiyor. En ucuz vatandaşlık sahibi olunan beşinci ülke olan Granada'da aile boyu vatandaşlık için 350 bin dolar yatırım gerekiyor.

Türkiye vatandaşlığı almak isteyenlere hizmet veren pek çok global danışmanlık şirketi var. Bu şirketlerin internet sitelerinde TC vatandaşlığı işlemlerinin sorunsuz biçimde başvurudan itibaren 120 gün içinde tamamlandığı ifade ediliyor. TC vatandaşlığının avantajları arasında Japonya ve Singapur gibi 110 ülkeye vizesiz ya da kapıdan vize alarak girme imkanı ve ABD'den 5 yılda bir yenilemeli yatırımcı vizesi alabilme imkanları sayılıyor. (HABER MERKEZİ)