Türkiye Değişim Partisi, CHP ile birleşti: Sarıgül'den Kılıçdaroğlu'na destek

Mustafa Sarıgül’ün lideri olduğu Türkiye Değişim Partisi, CHP’ye katıldı. Sarıgül, "Haklı ile haksız karşı karşıya gelmişse bizim yerimiz haklının yanıdır, Sayın Kılıçdaroğlu'nun yanıdır" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP listelerinden Erzincan Milletvekili seçilen Mustafa Sarıgül’ün partisi Türkiye Değişim Partisi (TDP), Ankara’da yaptığı olağanüstü kongrede kendini feshederek CHP’ye katıldı.

Sarıgül, konuşmasında şunları söyledi:

BİZİM YERİMİZ HAKLININ YANIDIR: CHP ve Sayın Kılıçdaroğlu adeta bir hedef tahtası haline geldi. TDP olarak bu mücadeleye omur vermek için, demokratik parlamenter sisteme geçmek için, bağımsız yargı demek için CHP ile birleşiyoruz. Haklı ile haksız karşı karşıya gelmişse bizim yerimiz her zaman haklının yanıdır ve her zaman Sayın Kılıçdaroğlu'nun yanıdır. Seçimler bitti, bir milletvekili hala cezaevinde tutuluyor. Bu olacak şey değil. Muhalefeti, özgür basını, gösteri ve yürüyüş hakkını tehdit olarak görüyorlar. Sorgulanmayı ve hesap vermeyi hiç ama hiç sevmiyorlar. "Böyle bir yönetim anlayışının kökleşmesine izin veremeyiz" diyenlerin yeri CHP'dir.

CHP SIRADAN BİR PARTİ DEĞİL: Karşınızda CHP'nin Şişli Gençlik Kolları Başkanı var, Ecevit'in, Erdal İnönü'nün talebesi var. SHP'nin milletvekili var. DSP ve CHP'nin belediye başkanı var. CHP, sıradan bir parti değildir, Kuvayi Milliye'den gelen bir partidir. Devletimizi tekrar omurgasına oturtacak isim de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'dur. 

TARİHİN DOĞRU TARAFINDA YER ALDIK: CHP iktidar olmak için bizlerle omuz omuza. Sayın Kılıçdaroğlu'nun daveti bizim için son derece kutsaldır. Gün ayrışma günü değil, birleşme günüdür. Kolay olan başkalarını suçlamaktır. Doğru olan elimizi taşın altına koymaktır. Bu kararla TDP olarak tarihin doğru tarafında yer aldık. Bu kararla TDP tarihe karışmamıştır, CHP'nin tarihiyle bütünleşmiştir.

ZAMAN KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK ZAMANIDIR: Zaman, CHP'ye ve Sayın Kılıçdaroğlu şartsız, koşulsuz destek verme zamanıdır. Türkiye'nin CHP'ye ve Kılıçdaroğlu'na her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Türkiye'nin ortak aklı ve birleştirici gücü CHP'dir. Devleti rayına oturtacak kişi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Tarlada, fabrikada üretim, kamuda dürüst yönetimi sağlayacak kişi Sayın Kılıçdaroğlu'dur. "Ne ezen ne ezilen, insanca, hakça düzen" demeye devam edeceğiz.

DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIM: Er geç iktidar olacağız, ama çok geç değil. Daha çok çalışacağım. Beni gece saat 01.00'de üniversite yurtlarında göreceksiniz. Sabah saat 06.00'da esnaflarla göreceksiniz. Bu bayramda bakacaksınız ki Sivas'tayım, Beşbağlar'dayım, 2 Temmuz şehitlerini anmadayım, Gümüşhane'deyim, Bayburt'tayım, Erzurum'dayım, Bursa'dayım. Göreceksiniz ki Hollanda'da Erzincanlılarla beraberim. Arife günü göreceksiniz ki Erzincan'ın dağ köylerindeyim. Siyaset statik bir olay değil dinamik bir olaydır. Milletimizle beraber olursanız milletimiz sizi hak ettiğiniz yere getirir.

KENDİMİZİ CHP'YE VE KILIÇDAROĞLU'NA EMANET EDİYORUZ: TDP Genel Başkanı sıfatıyla son konuşmamı yapıyorum. Burada bulunmayan bütün arkadaşlarımın da gözlerinden öpüyorum. Nerede olursam olayım emeğiniz benim başımın üstündendir. Biz TDP'liler kendimizi saygıyla, sevgiyle CHP'ye ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na emanet ediyoruz.

GÜCÜMÜ HİÇBİR ZAMAN BULUNDUĞUM KOLTUKLARDAN ALMADIM: CHP'nde gerekli değişim MYK'da zaten yapılmıştır. Kurultay süreci başlamıştır. O süreçte aday olmak isteyen bütün arkadaşlarımız aday olabilir. Hayatım boyunca yaptığım siyaseti hep dik yaptım. Hiç evelemem gevelemem olmadı. Gücümü hiçbir zaman bulunduğum koltuklardan almadım. Hayatım boyunca oportünist olmadım. Bazen de gittim Şırnak'ta, Batman'da, Nusaybin'de gezdim. Öğrendiğim bir laf vardır Güneydoğu Anadolu'da, "Ya herro ya merro". Biz Türkiye'nin ve CHP'nin Sayın Kılıçdaroğlu'na her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. (HABER MERKEZİ)