Tünelde kamyonun çarptığı otomobil alev aldı: 4 ölü

İzmir-Aydın Otoyolu üzerindeki 75. Yıl Selatin Tüneli girişinde kamyonun çarptığı otomobil alev aldı. İçindeki dört kişi kurtarılamadı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İzmir'den Aydın istikametine giden sürücüsü henüz belirlenemeyen 10 CEK 93 plakalı otomobile 75. Yıl Selahattin Tüneline girdiği sırada arkasından gelen 35 AE 2020 plakalı kamyon çarptı. Çarpışmanın etkisiyle otomobil alev aldı. İtfaiyenin söndürdüğü otomobilde bulunan 4 kişi vegfat etti. Yaralı iki kişi hastaneye kaldırıldı.

Yanan otomobilde ölenlerin Fatma Söylemez (47), eşi Hüseyin Söylemez (53), kızı Minel Söylemez (21) ve yakını Emir Gezici (10) olduğu öğrenildi. Fatma Söylemez'in oğlu otomobil sürücüsü Emre Söylemez (26) ile kamyon şoförü Murat Aslan ise kazadan yaralı kurtuldu. Emre Söylemez'ın sağlık durumunu ağır olduğu ifade edildi. Balıkesirli Söylemez ailesinin, Aydın'daki Adnan Menderes Üniversitesi İşletme Bölümünü kazanan çocukları Minel Söylemez'in okul işleri için Söke'ye gitmek üzere yola çıktıkları öğrenildi.

Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, otomobilin tünele girmeden önce henüz belirlenemeyen bir sebeple durduğunu ve arkasından gelen kamyonun çarpıp tünel girişine kadar sürüklediğini, daha sonra da otomobilin alev alarak yanmaya başladığını belirledi. (DHA)