TSK ve ABD, Doğu Akdeniz'de ortak eğitim yapacak

ABD'ye ait Dwight D. Eisenhower uçak gemisi, Fas, İtalya ve Yunanistan'ın ardından Türkiye'yle de ortak eğitim gerçekleştirecek. Doğu Akdeniz'de yapılacağı belirtilen eğitime Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan fırkateynler ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı uçaklar katılacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait Dwight D. Eisenhower uçak gemisinin, İtalya ve Yunanistan'ın ardından Türkiye'yle de ortak eğitim gerçekleştireceği belirtildi. Milli Savunma kaynakları, TCG Gemlik gemisi ile Einsenhower uçak gemisi görev grubunun bugün Doğu Akdeniz'de eğitim yapacağını açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ile ABD ordusunun ortak eğitimlerinin, 18 Mart'ta Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde genişletilmiş şekilde devam edeceği, Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı uçakların da ortak eğitim faaliyetlerine katılacağı belirtiliyor.

Dwight D. Eisenhower uçak gemisi, mart başında Fas Deniz Kuvvetleri'yle ortak eğitimin ardından 8 Mart günü Cebelitarık Boğazı'ndan Akdeniz'e girmiş ve İtalya'yla ortak eğitim tatbikatı yapmıştı. 

Gemi, İtalya'nın ardından Yunanistan'la da benzer bir eğitim gerçekleştirdi. 

Türkiye'yle yapılacak eğitime de, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan fırkateynler ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı uçakların katılacağı belirtildi. (DIŞ HABERLER)