Trump ile Twitter restleşmesi sürüyor: 'Kendi platformumuzu kurabiliriz'

Twitter'ın kişisel hesabını askıya almasının ardından ABD Başkanı Donald Trump, resmi başkanlık hesabını kullanarak paylaşım yapmaya devam etti. Kısa süre sonra platformdan kaldırılan paylaşımlarda Trump, 'kendisinin ve destekçilerinin susturulamayacağını' ve 'kendi iletişim platformlarını kuracağını' söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Twitter'ın ABD Başkanı Donald Trump'ın kişisel hesabını 'şiddeti daha fazla tahrik etme riski' taşıdığı için kalıcı olarak askıya almasının ardından Trump, resmi başkanlık hesabı olan @POTUS isimli hesabı kullanarak paylaşım yaptı. Bu hesaptan Trump’ın paylaştığı mesajlar çok kısa bir süre içinde silindi. Trump paylaşımlarında, 'kendisinin ve destekçilerinin susturulamayacağını' söyledi ve başka web sayfalarıyla görüşmelerinin yanı sıra kendi iletişim platformlarını oluşturmak için çalışma içinde olduklarını ifade etti.

Trump, Twitter'ın 'sadece radikal sola özgürce ifade hakkı tanıdığını' da iler sürdü. Başkan Trump mesajını "Takipte kalın" diyerek bitirdi.

Trump’ın Twitter’dan silinen paylaşımının tamamı şöyle: "Uzun zamandır söylediğim gibi, Twitter ifade özgürlüğünü yasaklama konusunda daha da ileri gitti. Ve bu akşam Twitter çalışanları, Demokratlar ve radikal sol ile birlikte çalışarak beni ve sizi, bana oy veren 75 milyon vatanseveri susturmak için hesabımı platformlarından kaldırdı.

Twitter özel bir şirket olabilir ama devletin 230. Madde (İletişim Uygunluk Yasası’nın) ile sağladığı ayrıcalık olmaksızın çok daha fazla var olamayacaklar. Bunun olacağını tahmin etmiştim. Başka diğer web sayfalarıyla görüşüyoruz ve yakında büyük bir duyuru yapacağız. Ayrıca yakın gelecekte kendi platformumuzu kurma olasılığımızı da değerlendiriyoruz. Susturulmayacağız. Twitter ifade özgürlüğüyle alakalı değil. Tek yaptıkları, dünyanın en kötü niyetli kişilerinin özgürce konuştuğu radikal sol platformunu desteklemek. Takipte kalın." (Kaynak: Amerika'nın Sesi)