Töreni yapılmasına karşın ortada olmayan hastane temelini görüntülemek isteyen gazeteciye saldırı ve tehdit

Hatay'da, temel atma töreni yapılmasına karşın Defne Devlet Hastanesi'nin temelinin atılmadığını görüntülemek için söz konusu araziye giden Atayurt gazetesi muhabiri Seyfettin Uygur saldırıya uğradı.

Google Haberlere Abone ol

Burcu Özkaya Günaydın

HATAY - Hatay'da dün temeli atılan Defne Hastanesi'nin olduğu araziye bugün fotoğraf çekmeye giden Atayurt gazetesi muhabiri Seyfettin Uygur, arazide nöbet tutan kişilerin saldırısına uğradı.

'CANINI SEVİYORSAN GİT'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla dün Hatay'ın İskenderun ilçesinde deprem konutları ve Defne Yeni Devlet Hastanesi temel atma töreni yapıldı.

 Sosyal medyada hastane temel atma töreni sonrası paylaşılan fotoğraf ise tartışma yarattı. Görüntülerde aslında bir inşaat temeli olmadığı ortaya çıktı.

Fotoğrafın doğruluğunu teyit etmek için temel atma töreninin gerçekleştiği araziye giden gazeteci Seyfettin Uygur, 10 kişinin saldırısına uğradı.

"Canını seviyorsan git" diye tehdit edildiğini söyleyen Uygur, kendisine saldıranların "Defol git buradan, çekemezsin" dediğini belirtti.

TÖREN İÇİN KONULAN TABELA KALDIRILDI

Arabadan inerken dün temel atma töreni için konulan tabelanın kaldırıldığını, yanındaki arkadaşının arazinin oradaki kişiye "Burası Defne Hastanesi'nin arazisi mi" diye sorduğunda" "Hayır, burası özel bir arazi cevabının verildiğini" aktaran Seyfettin Uygur, "Ben dün geldiğim için bölgeyi biliyordum. 'Burası hastane temel atma yeri ben biliyorum, gazeteciyim çekim yapacağım' dedim. 'Defol git, özel arazim çekim yaptırmam' deyip, kolumu tuttu" şeklinde konuştu.

Arbede sürerken yoldan geçenlerin kendisini tanıdığını, destek için arabalarından indiğini dile getiren Uygur, şunları söyledi:

"Bana destek olanlar olunca ve olanları videoya çektiğimi görünce kibarlaştılar. Daha sonra farklı bir araziden hastane arazisinin görüntüsünü çektim. Saldırıya uğradığımda polisi arayıp, şikayetçi olmuştum, olay kapanınca polisin gelmesine gerek kalmadı."

Etiketler Hatay Defne