TMO'dan Derince'deki patlamaya ilişkin açıklama: Toz sıkışması nedeniyle olabilir

Toprak Mahsulleri Ofisi, Derince'de meydana gelen patlamada 13 silo kuyusu ve müştemilatı yapılarında hasar meydana geldiğini açıkladı. Patlamanın toz sıkışması nedeniyle olabileceği değerlendirildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Kocaeli'nin Derince ilçesindeki siloda meydana gelen patlamanın toz sıkışması nedeniyle olabileceğinin değerlendirildiğini açıkladı.

TMO, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"TMO Derince Silosu'nda 14.45 dolaylarında bir patlama meydana gelmiştir. Patlama nedeniyle 13 silo kuyusu ve müştemilatı yapılarında hasar meydana gelmiştir. Patlamanın toz sıkışması nedeniyle olabileceği değerlendirilmekte olup detaylı teknik inceleme sonucunda sebebi netleşecektir."

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da patlamaya ilişkin yapılan kontrollere göre silonun yer aldığı limandaki gemilerde herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait KIYEM-3 hızlı tahlisiye (can kurtarma) botunun bölgeye yönlendirildiği belirtildi.

İstanbul-Kuruçeşme'deki Nene Hatun Acil Müdahale Gemisi ve Tuzla'da konuşlu şark römorkörünün de kalkışa hazır olarak bekletildiği kaydedilen açıklamada, "Yapılan kontrollerde, limanda bulunan gemilerde herhangi olumsuz bir durum söz konusu değildir" ifadesi kullanıldı. (HABER MERKEZİ)