TMO önünde yağ ve pirinç kuyruğu

Manisa'da, TMO'dan ucuz fiyata ayçiçek yağı ve pirinç satın alabilmek için sabahın erken saatlerinde itibaren kuyruğa girdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Manisa'da vatandaşlar marketten daha ucuz fiyata ayçiçek yağı ve pirinç gibi temel gıda malzemesini satın alabilmek için Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) satış ofisinin önünde, sabahın erken saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu.

Günde iki kez satış yapan TMO Manisa Horozköy satış ofisinin önünde bu sabah da kuyruk oluştu. Marketlerde 150-160 TL arasında satılan 5 kg ayçiçeği yağının 99 TL'ye satışa sunulduğunu duyan vatandaşlar sabahın ilk ışıklarıyla birlikte TMO’nun önünde kuyrupğa girdi.

08.30-12.00 saatleri arasında yapılan satışlarda vatandaşlar yağ ve pirinç aldı. Sabah yapılan satışa yetişemeyen vatandaşlar ise TMO önündeki kuyrukta bekleyerek öğleden sonra 13.00-16.00 arası yapılan satış zamanını bekledi.

TMO noktasında ürünler kişi başına konulan miktar sınırıyla satılıyor. TMO’ya gelenlere kişi başına 19 TL'den 2 kilogram nohut, 24,5 TL'den 2 kilogram Uruguay Baldo pirinç, 99 TL’den 5 litrelik ayçiçek yağı, 190 TL'den 5 litrelik fındık yağı, 12,75’den 1 kilogram kırmızı mercimek alma hakkı tanıyor. (ANKA)