Tiyatro Ak'la Kara perde açıyor: Döktür Bi Şekspir

Tiyatro Ak'la Kara yeni havalandırma sistemi ve salgın önlemleriyle perde açıyor: 'Döktür Bi Şekspir' 16 Ekim'de izleyicilerle buluşacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Tiyatro sezonunun başlamasıyla tiyatrolar bir bir perdelerini açıyor. Tiyatro Ak’la Kara’da bu tiyatrolar  arasında.

16 Ekim Cuma günü ‘’Döktür Bi Şekspir’’ oyunuyla Covid-19 tedbirleri kapsamında sezona başlayacak olan Ak’la Kara koltuklardan başlayarak tüm havalandırma sistemini yeniledi. 160 kişilik koltuk kapasitesi 100 kişiye düşüren tiyatro VIP salon olarak ikişer kişilik kanapelerde bir metre koltuk mesafesiyle güven içinde oyun izlenmesini sağlıyor.

'ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPTIK'

 Tiyatronun kurucu ortaklarından Savaş Özdural alınan önlemlerle ilgili, “Pandemi döneminde yaşanan tüm sıkıntılara rağmen şimdi yeni normalde hem bizim hem seyircilerimizin sağlığını düşünerek tüm tedbirleri alarak perde açıyoruz. Tüm koltuklarımız değişti ikişer kişilik kanepelerde sadece kendi yakınınızla oturuyorsunuz ve 1 metre mesafeyle diğer seyircilerimizle hiçbir temasınız olmuyor artık salonumuz daha az seyircili fakat yeni normal anlamında maksimum güvenli bir konsepte. Tüm havalandırma sistemimiz değişti son teknoloji temiz hava akışıyla seyircilerimize taptaze bir hava sunuyoruz içeride oyun boyunca sadece dışarıdan gelen temiz hava olacak. Salonumuz hergün oyundan once ve sonra profesyonel bir sistemde dezenfekte ediliyor, tüm ekibimizin rutin sağlık kontrolleri yapıldı. Fuayede alınan herşey tek kullanımlık ve gözünüzün gördüğü heryere sensörlü dezenfektan makineleri kondu, sosyal mesafe uyarılarını da heryerde görebilecek ve duyabileceksiniz.

Biz elimizden gelen her şeyi yaptık seyircilerimizde bizi özlediyse bekliyoruz’’ dedi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)