TikTok, kadın girişimciler için İBB ile ortaklık kurdu

Kısa video platformu TikTok, kadın girişimciler ve kadın işletmecilerin başarılarını sergilemek ve platformdaki geniş kadın topluluğuna ilham vermek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları ile ortaklık kurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kısa video platformu TikTok, üyeleri arasındaki geniş kadın topluluğuna ilham vermek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (İSMEK) ile ortaklık kurdu. TikTok, 26-28 Mart'ta #Kadınİşletmeciler etiketiyle başlatacağı kampanya kapsamında, İSMEK tarafından hazırlanan canlı atölye çalışmalarının yanı sıra başarılı kadın girişimcilerin hikayelerine de yer verecek.

Kampanyanın tanıtım afişi.

İşbirliği sayesinde İSMEK kurslarına TikTok LIVE'da 1 saatlik seanslarla erişilebilecek. Kadın İSMEK eğitmenleri tarafından takı, elbise, yemek, bahçıvanlık, dijital pazarlama, siber zorbalıktan korunmaya ve iş dünyasına adım atmak isteyenler için teknoloji eğitimlerine uzanan yirmi bir atölye eğitimi verilecek. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu TikTok üzerinden paylaştığı videoda kampanya hakkındaki düşüncelerini şöyle aktardı: “Bütün kadın girişimcilerimiz için çok özel bir program hazırladık. Bu programı onların atölye çalışmalarıyla daha verimli işler yapabilmeleri için hazırladık. İSMEK’teki deneyimli eğitimcilerimiz bu süreci sizlerle paylaşacaklar. Canlı yayınlarla bütün kadın girişimcilere eğitim imkanı tanıyacağız. Sadece İstanbul değil, Türkiye’nin her yerinden kadın girişimcileri eğitim programlarımıza davet ediyoruz.” (Ajans Bizim)