THY Basın Müşaviri Üstün'den Ongun'a yanıt: Misafirlerimizin kişisel verilerini koruyoruz

THY Basın Müşaviri Üstün, İBB Sözcüsü Ongun'un uçuş bilgilerinin sızdırılmasıyla ilgili olarak "Misafirlerimizin kişisel verilerini hiçbir ayrım yapmaksızın koruyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun’un uçuş bilgilerinin sızdırıldığı iddiasını reddetti. 

Twitter hesabından açıklama yapan Yahya Üstün, "Dünyanın 128 ülkesinden ağırladığımız misafirlerimizin kişisel verilerini hiçbir ayrım yapmaksızın koruyoruz. Bu konu hakkında kendi çıkarları doğrultusunda yanıltıcı paylaşım yapan kişi ve haberlere itibar edilmemesini rica ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

İBB Sözcüsü Ongun, uçuş bilgisinin Twitter'da bir kişi tarafından paylaşılması hakkında suç duyurusunda bulunacağını söylemiş ve "Bu bilgilerin deşifre edilmesi özel hayatın ihlalidir" demişti.

İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık da Yahya Üstün'ün daha önce bütün uçuş bilgilerine baktırdığını iddia etmişti. Kıdık, "Daha önce de benim tüm uçuş bilgilerime baktırdı, bedava bilet alıp almadığımı kontrol ettirdi ama bir tane almadım ömrüm boyunca" diye konuşmuştu. (HABER MERKEZİ)