The Sopranos dizisinin Johnny Soprano'su Joseph Siravo öldü

The Sopranos dizisinde Johnny Soprano karakterini canlandıran Joseph Siravo öldü. Oyuncu, 64 yaşındaydı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - The Sopranos dizisinde Tony Soprano'nun babası Johnny Soprano karakterini canlandıran Joseph Siravo, 64 yaşında öldü. Siravo, kanserle mücadele ediyordu. 

Ntv'nin aktardığına göre, oyuncunun ölüm haberini ABD'li oyuncu Garry Pastore sosyal medya hesabından duyurdu. Pastore, "Huzur içinde uyu arkadaşım, müthiş bir savaş verdin, seni özleyeceğim, öbür tarafta görüşürüz" ifadelerini kullandı. 

Pastore ayrıca, "O gerçek bir centilmendi, onunla karşılıklı bir bağ bulduğum için çok şanslıyım. Oyunculuk onun için her zaman bir tutkuydu ve sizi yukarı taşıyacak ve destekleyecek arkadaşlar bulmak genelde zordur. Ben, Joe, Michael Rispoli ve Jimmy Gandolfini her zaman birbirimizi destekledik" dedi.

The Sopranos oyuncusu Lillo Brancato Jr. da, ölüm haberini büyük bir üzüntüyle karşıladığını belirtti. 

JOSEPH SIRAVO KİMDİR?

Oyunculuk kariyerine başlamadan önce New York'un ünlü Tisch School of the Arts ve Stanford Üniversitesi'ne giden Joseph Siravo, ilk kez 1993 yılında Carlito's Way'de Sean Penn ve Al Pacino'yla birlikte rol aldı.

Oyuncu, The Sopranos'ta Tony Soprano'nun babası Johnny rolünü oynamadan önce 1997'de, Law & Order'ın bir bölümünde rol aldı. Siravo, The Sopranos dizisindeki Tony karakterinin ebeveynleriyle çalkantılı ilişkisini ve mafya dünyasına ilk adımlarını nasıl attığını ortaya koyan sahnelerde 5 bölümde rol aldı. 

Siravo ayrıca, mafya karakterlerini canlandırmaya devam ederek The Wannabe'de gerçek hayattaki gangster John Gotti'yi canlandırdı. Oyuncu, filmlerinin yanı sıra Broadway'de ve Broadway dışında ve Amerika'nın popüler müzikali müzikal Jersey Boys turnesinde düzenli olarak sahneye çıktı.